Британія і Латвія оголосили перший тендер на постачання “тисяч” FPV дронів Україні

Велика Британія і Латвія запрошують підприємства брати участь у змаганні за контракти на постачання дронів FPV для Української армії.

В оголошені британського міністерства оборони сказано, що цей відбір має на меті знайти постачальників, які зможуть “виробляти дрони у великих масштабах і за доступною ціною, використовуючи потужності західної промисловості”.

“Цей тендер відкритий для виробників з будь-якої країни, що входить до Контактної групи з питань оборони України”, – йдеться в оголошенні з посиланням на об’єднання понад 50 держав, які координують військову допомогу Україні у Форматі Рамштайн.

Цей перший тендер триватиме до 28 червня, а після того представники країн Дронової коаліції, очолюваної Британією і Латвією, відберуть успішні компанії.

У Дроновій коаліції для України офіційно беруть участь також Австралія, Канада, Данія, Естонія, Німеччина, Литва, Нідерланди, Польща, Швеція.

Британське міністерство оборони повідомляє, що впродовж 2024 року будуть оголошені наступні подібні тендери з урахуванням досвіду першого.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ в лютому оголосив, що союзники зобов’язалися забезпечити 1 мільйон дронів для української армії.

Дрони FPV (first-person view) – безпілотні літальні апарати з відеокамерою, що транслює зображення оператору, і з причепленим бойовим зарядом.

Українські військові почали широко використовувати пристосовані спортивні та інші дрони для ударів по російських загарбниках приблизно з літа 2022 року.

Солдати і коментатори кажуть, що дрони FPV не такі потужні як артилерія, але можуть бути дешевші і точніші.

Українці також вказують на потребу постійного удосконалення дронів, які можуть бути знешкоджені глушінням радіосигналів з допомогою засобів радіоелектронної боротьби.

Джерело