Британія переводить оборонні витрати на «військові рейки»: Ріші Сунак навів приклад вдалих дій України

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Квітня 2024, 19:08

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак сьогодні оголосив про найбільше посилення національної оборони за останнє покоління з планом зростання оборонного бюджету до 2,5 відсотка ВВП до 2030 року.

Про це він заявив під час візиту до Польщі разом з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Ріші Сунак сказав, що зараз відбувається переломний етап в європейській безпеці, і закликав членів НАТО активізувати зусилля.

Після сьогоднішнього оголошення оборонні видатки Великої Британії збільшаться негайно, а потім неухильно зростатимуть і досягнуть 87 мільярдів фунтів стерлінгів наприкінці десятиріччя – до 2030 року вони становитимуть 2,5% від ВВП.

«Ми поставимо оборонну промисловість Великої Британії на військові рейки. Один з головних уроків війни в Україні полягає в тому, що нам потрібні глибші запаси боєприпасів і щоб промисловість могла їх швидше поповнювати», – пояснив Ріші Сунак.

Говорячи про інновації, британський прем’єр навів приклад успішних дій Сил оборони України, які за допомогою високотехнологічних, автономних і відносно недорогих дронів змогли вивести з ладу значну частину чорноморського флоту росії.

План британського уряду передбачає інвестиції щонайменше 10 мільярдів фунтів стерлінгів протягом наступного десятиліття у виробництво боєприпасів і гарантуватиме швидке нарощування виробничих потужностей і запасів боєприпасів.

Також йдеться про модернізацію збройних сил: радикальна реформа оборонних закупівель та створення нового Агентства оборонних інновацій для забезпечення того, щоб Велика Британія була на передовій сучасних військових технологій, при цьому щонайменше 5% оборонного бюджету буде спрямовано на дослідження та розробки.

Одним з пріоритетів залишається підтримка оборони України. В рамках цього плану уряд виділить цього року додаткові 500 мільйонів фунтів стерлінгів на боєприпаси, засоби протиповітряної оборони та безпілотники, яких потребує Україна

Також залишається зобов’язання підтримувати існуючий рівень підтримки України доти, доки вона буде необхідна.

https://armyinform.com.ua/2024/04/23/brytaniya-perevodyt-oboronni-vytraty-na-vijskovi-rejky-rishi-sunak-naviv-pryklad-vdalyh-dij-ukrayiny/