Хто такі «Quiсk death» та чому їх бояться окупанти. Репортаж зі Слобожанщини

Прочитаєте за: 4 хв. 12 Лютого 2024, 8:09

«Мій підрозділ називається «Quiсk death», а я його очільник Олександр», — представляється кореспондентці АрміяInform військовослужбовець Харківського прикордонного загону при зустрічі на місці призначення в одному з селищ Слобожанщини неподалік кордону з росією. 

Його застава виконує завдання з аеророзвідки — виявляє живу силу противника, технічні засоби і озброєння, а також за допомогою FРV-дронів нищить окупантів.

Військовий розповідає, що «Quiсk death» був сформований близько року тому, хоча його підлеглі здебільшого встали на захист України ще до широкомасштабного вторгнення, підписавши контракт з ДПСУ — адже немає більшої мотивації, ніж рідні домівки і сім’ї за плечима.

За час існування підрозділу аеророзвідники опанували справу керування «небесними очима» на «відмінно»:

«Спочатку ми підіймали в повітря звичайні Mavic — на перших порах використовували їх саме для розвідки, а згодом вже як ударні БПЛА. А після навчання у школі операторів дронів працюємо з  більш серйозними апаратами», — розповідає командир «Quiсk death».

Але на цьому українські захисники не зупиняються: постійно вивчають нововведення в льотній справі, удосконалюють «пташок», роблячи їх ще більш потужними.

«Ми маємо йти попереду ворога та переважати його в повітрі. Це дуже важливо, адже на війні виживає той, хто випереджає», — ділиться Олександр.

Побратими «Ізі» та «Адам» отримали свій перший бойовий досвід в якості операторів дрону ще на початку великої російської навали, 26 лютого 2022 року.

Хлопці розповідають,що  свій перший ударний безпілотник зібрали власноруч , і з першого разу вразили трьох окупантів, які стояли на блок-посту неподалік селища Цупівка.

Потім, діляться, був невдалий досвід з російською РЕБ, після чого «льотчики» почали активно вивчати тематику БПЛА. На допомогу їм прийшли товариші, які живуть за кордоном, інтернет, наукові статті, інженери і програмісти.

Сьогодні військовослужбовці не соромляться називати себе «дуже серйозними фахівцями», адже вони і самі тепер в змозі посадити ворожу «пташку», перепрограмувати її та відправити назад з «пекельним подарунком» для окупантів.

Як доказ, Олександр демонструє квадрокоптер, що летів з боку загарбників, який його підлеглі приземлили за допомогою антидронової рушниці:

Цей дрон-камікадзе — досить непоганий екземпляр. В нього велика 10-дюймова рама посилена дерев’яними пластинами, за допомогою яких можна підвішувати більшу вагу. Проте вже незабаром полетить він у зворотному напрямку», — посміхається прикордонник.

«Quik death» став справжнім жахом для окупантів, які так бояться «пташок», запущених українськими аеророзвідниками, що цілими підрозділами відмовляються виходити «на передок».

«Ми даємо гідну відсіч противнику. Він не доїжджає до «нуля», тому що знає, що є група, яка його ліквідує одразу на під’їзді. Про це свідчать наші перехвати», — ділиться Ізі.

Аеророзвідник розповідає, що щойно загарбники бачать в повітрі український гаджет, відразу починають панікувати та ховатися по норах з криком — вилетів батальйон «пташок»:

«Вони не знають, де з’явиться той «батальйон» дронів, але чітко розуміють, що буде ураження — хтось з них додому вже не повернеться».

А потім додає: поки «Quick death» працює на цій ділянці, вороги почуватимуться некомфортно і навряд чи сунуть носа на слобожанські землі.

Бійці наголошують, що дрони — це розхідний матеріал: поки в Україні не налагодиться масштабне виробництво безпілотників, їм завжди не вистачатиме розвідувальних і ударних «пташок».

«Ми всі повинні розуміти, що дрони — це дуже ефективна зброя проти ворога. Будь-яка війна — це великі гроші. Приблизна ціна дрона — 400 доларів, проте він може завдавати ворогові шкоди на 10 мільйонів доларів, ліквідуючи особовий склад, техніку, зброю», — зазначає Олександр.

Фото автора

https://armyinform.com.ua/2024/02/12/hto-taki-quisk-death-ta-chomu-yih-boyatsya-okupanty-reportazh-zi-slobozhanshhyny/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *