Ігор Клименко: В українців на руках може бути від мільйона до п’яти мільйонів одиниць трофейної зброї

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Квітня 2024, 14:54

Міністр внутрішніх справ відзначив, що це не короткоствольна зброя, а автоматична, також гранати, міни й інша більш серйозна зброя.

Про це він заявив у прямому етері телемарафону «Єдині новини», передає АрміяInform.

«У держави є кілька функцій не допустити, щоб ця зброя перетнула  кордон, тому жодна одиниця зброї цей кордон не переїхала і не пронеслась», — підкреслив Ігор Клименко.

Продовжуючи тему недопущення перевезення зброї через кордон із ЄС, Міністр внутрішніх справ розповів, що такий результат – це якісна робота прикордонної служби, робота блокпостів – окремо з поліцейськими  та прикордонниками, з поліцейськими та нацгвардійцями. Зокрема й спільно зі  Збройними Силами в районах бойових дій, які на багатьох сотнях блокпостів перевіряють автомобільний транспорт.

«Ми також акцентуємо увагу на активній профілактичній роботі: виявляємо схрони, проводимо оперативні заходи, які дозволять нам встановити, хто хоче продати цю зброю. Але є ще одна проблема – люди хочуть продавати цю зброю, і це не завжди військові. Ця проблема була після всіх війн, коли звичайна людина намагається  прикопати щось. Насправді це проблема для всієї держави, бо це більш смертоносна зброя», — наголосив Ігор Клименко.

Він також додав, що зазначену  проблему МВС не буде замовчувати. Верховна Рада в першому читанні вже прийняла та проголосувала закон про так звану трофейну зброю. Він передбачає, що протягом 90 днів після закінчення війни – закінчення режиму воєнного стану, ця зброя має бути здана до органів Національної поліції. Але зараз під час війни, коли закон вступить в силу, кожен хто має на руках таку зброю, має зареєструвати її в органах поліції, після чого зброю повертають громадянину до закінчення воєнного стану.

«Головне — взяти цю зброю на облік», — наголосив Ігор Клименко.

Раніше АрміяInform повідомляла, що Україна надавитиме гуманітарну допомогу  іншим державам.

https://armyinform.com.ua/2024/04/13/igor-klymenko-v-ukrayincziv-na-rukah-mozhe-buty-vid-miljona-do-pyaty-miljoniv-odynycz-trofejnoyi-zbroyi/