goaltime.com.ua koronavirus chomu provalyvsya myakyj lokdaun u nimechchyni

Коронавірус: Чому провалився «м’який» локдаун у Німеччині

Частковий або «м’який» локдаун у Німеччині мав немов «хвилеріз» допомогти в протистоянні другій хвилі коронавірісної інфекції та приборкати експоненційне зростання кількості нових заражень, яке стало помітним ще у жовтні. З початку листопада зачинилися усі ресторани, бари та кафе, театри, кіно, фітнес-студії та інші громадські заклади. Надалі відкриті крамниці, школи та дитсадки теж працюють у звичному режимі.

Головна ідея «м’якого» локдауну — тримати «на замку» місця масового скупчення людей, пов’язані із дозвіллям, але з мінімальною шкодою для економіки. Робочий процес має тривати, а от вільний час найкраще проводити вдома.

«Дірявий» локдаун

Різдвяні ринки у Німеччині через пандемію так і не відкрилися. Однак підприємливі ресторатори знайшли лазівки і пропонують «глінтвейні тури» або ж «глінтвейн на виніс». У деяких містах, як у Берліні, з’явилися і численні поодинокі ятки, у тому числі з алкогольними напоями. Келих-другий і соціальна дистанція між відвідувачами скорочується. Правоохоронці регулярно навідуються із візитами, однак вони не у змозі проконтролювати кожну точку продажу.

Ці ятки у Берліні дуже нагадують різдвяні ринки

Ці ятки у Берліні дуже нагадують різдвяні ринки

Наприклад, у Баварії — регіоні, де особливо високі показники нових заражень, починаючи від цієї середи, 9 грудня, заборонено розпивати алкогольні напої просто неба. Локдаун у Баварії загалом посилили, а в деяких містах невдовзі має діяти комендантська година у нічний час. Схожою є ситуація і в інших федеральних землях, як-от у Баден-Вюртемберзі та Саксонії.

Читайте також: Як відрізнити коронавірус від застуди чи грипу?

Окремий шлях Німеччини  

Заборони й обмеження — прерогатива земельних урядів, на які федеральний уряд у Берліні має обмежений вплив. Навіть канцлерка Анґела Меркель (Angela Merkel), яку вважають прихильницею суворіших заходів карантину, не може диктувати свої умови. Не допомогли й численні зустрічі та палкі дебати у відомстві канцлерки. Зрештою, кожна федеральна земля вирішує за себе.

Речник федерального уряду Штеффен Зайберт (Steffen Seibert) на початку тижня заявив, що поточна епідеміологічна ситуація у ФРН «дає привід для занепокоєння». Уже двічі «м’який» локдаун у ФРН подовжували, востаннє до 10 січня. Проте мало хто вірить у те, що ця дата справді стане граничною.

Консультації у Берліні за участі канцлерки Меркель, 25 листопада 2020

Консультації у Берліні за участі канцлерки Меркель, 25 листопада 2020

Якщо навесні Німеччину ставили у приклад іншим, то сьогодні кількість нових інфекцій учетверо перевищує весняні показники. У відділеннях інтенсивної терапії зараз перебуває близько 4000 ковід-пацієнтів, а на весні максимальна цифра не перевищувала 2850. У середньому зараз у кожній лікарні залишилося не більше трьох койко-місць у відділеннях інтенсивної терапії. За даними Асоціації інтенсивної терапії (DIVI), помирає кожен другий пацієнт, підключений до апаратів штучної вентиляції легенів. «Ми не можемо допустити такої високої кількості смертей у Німеччині», — казав прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер (Markus Söder) і на початку листопада порівнював добову кількість смертей, пов’язаних з COVID-19, з кількістю жертв авіакатастрофи. Та нині і це порівняння неактуальне, адже кількість смертей зростає і вимірюється сотнями. Однак у суспільстві, схоже, це більше не викликає шоку. Психологи називають це звиканням.

Усе це відбивається і на загальному настрої, особливо у зимовий період, коли рано сутеніє, а звичайні для цієї пори року розваги стали недоступними. Не додає оптимізму й невизначеність. За даними останнього опитування ARD-Deutschlandtrend, лише кожен другий у ФРН вітає заплановані послаблення на різдвяний період. Тож майже половина опитаних критично сприймає поточні обмеження.

Читайте також: Де люди найчастіше інфікуються коронавірусом

Без повного локдауну не обійтися?

Тож, чи не було б доцільнішим запровадження повного локдауну? Деякі сусідні з Німеччиною країни пішли саме цим шляхом. Наприклад, суворий локдаун у Бельгії та Франції сприяв різкому зниженню кількості нових інфекцій. Так само і в Ізраїлі.

Та повний локдаун, не кажучи про політичну складову, неминуче позначається і на економічних показниках і потребуватиме ухвалення додаткових програм стимулювання. Цього року на ці цілі уряд ФРН вже виділив 160 мільярдів євро. На наступний рік передбачена сума у 180 мільярдів. Однак у разі суворого локдауну знадобляться додаткові кошти, а політикам доведеться визнати, що особливий шлях із «м’яким» локдауном був помилкою. «Можна і навіть треба сказати, що наших поточних заходів недостатньо, щоби зупинити другу хвилю», — наголосив міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр (Peter Altmaier).

Наступні дні покажуть, чи змінить Німеччина свою стратегію стримування коронавірусної пандемії. Поки ж чергові урядові консультації заплановані на 4 січня.

https://www.dw.com/uk/коронавірус-чому-провалився-м-який-локдаун-у-німеччині/a-55867328?maca=ukr-rss-ukr-all-1496-rdf

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *