Мінфін: Україна домовилась про реструктуризацію боргу з власниками єврооблігацій

Власники всіх державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій «Укравтодору» проголосували за запропоновану реструктуризацію єврооблігацій України, повідомило Міністерство фінансів України.

Мова йде про понад 97% власників українських єврооблігацій загальною вартістю 20,47 мільярда доларів.

«Це знакове рішення є вирішальним етапом в стратегії України, направленій на збереження макроекономічної стабільності, забезпечення стійкості державного боргу та збереження ресурсів, необхідних для фінансування оборони країни у протистоянні повномасштабній агресії Росії», – кажуть у відомстві.

Реструктуризація передбачає наступне:

  • номінальне зниження вартості державного боргу з першого дня дії угоди на 37%, що скорочує обсяг державного боргу України більш ніж на 8,5 млрд доларів США;
  • зменшення боргових платежів на 11,4 млрд доларів США протягом періоду дії Програми МВФ (скорочення на понад 90%) і на 22,75 млрд доларів США до 2033 року (скорочення на понад 75%);
  • збільшення середнього терміну обігу єврооблігацій майже на 4 роки (додатково до 2-річного збільшення терміну обігу у 2022 році);

Читайте також: Рейтингове агентство Standard&Poor’s знизило кредитний рейтинг України – «вибірковий дефолт»

Ця угода зменшить обсяг боргу України до сталого рівня, дозволить дотримуватись цілей програми МВФ та відповідати очікуванням групи кредиторів України, пояснили у Мінфіні.

22 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна досягла принципових домовленостей із Комітетом власників єврооблігацій про реструктуризацію.

Україна вела переговори з кредиторами щодо боргу за єврооблігаціями на суму близько 20 мільярдів доларів. У разі неуспішного завершення переговорів країні загрожував дефолт.

Після того повномасштабного вторгнення Росії в Україну Київ домовився з кредиторами про замороження виплат на суму близько 23 мільярдів доларів до 1 серпня 2024 року.