МЗС пояснило, як діятимуть обмеження на консульські послуги для чоловіків призовного віку

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Квітня 2024, 20:29

Міністерство закордонних справ відповіло на поширені питання щодо тимчасових обмежень у прийнятті нових заяв на надання консульських послуг.

МЗС оприлюднило свої пояснення увечері 23 квітня.

Введення обмежень МЗС пояснило прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

З огляду на необхідність запровадження додаткових процедур міжвідомчої інформаційної взаємодії, МЗС повідомило про тимчасове припинення з 23 квітня цього року приймання нових заяв на вчинення консульських дій від військовозобов’язаних.

Це зроблено у зв’язку з необхідністю розв’язання питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

У МЗС зазначають, що всі заяви про надання консульських послуг, подані до зазначеної дати, будуть розглянуті та опрацьовані консульськими установами в повному обсязі.

Запроваджені обмеження не застосовуються у разі, коли фактичним отримувачем послуги є не сам заявник, а його неповнолітня дитина чи підопічна особа (оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині/підопічній особі, реєстрація набуття дитиною  громадянства України за народженням, реєстрація народження дитини тощо).

Після набуття законом про мобілізацію чинності 18 травня процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону.

В МЗС нагадують, що закон про мобілізацію передбачає, що після оновлення даних військового обліку в ТЦК громадянин України чоловічої статі у віці від 18 до 60 років із дійсними військово-обліковими документами матиме доступ до консульських послуг згідно з законодавством у повному обсязі.

Механізм оновлення та перевірки військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі визначається з-поміж доступних варіантів й узгоджується причетними державними органами. Щойно ця міжвідомча робота буде завершена, дипломатичні установи та МЗС оприлюднять додаткові докладні роз’яснення.

Тимчасові обмеження жодним чином не стосуються надання консульської допомоги у разі надзвичайних ситуацій з громадянами України за кордоном. У разі потрапляння будь-якого громадянина України у надзвичайну ситуацію за кордоном (ДТП, затримання, стихійні лиха тощо), співробітники консульської служби надаватимуть в межах законодавства необхідну консульську допомогу в повному обсязі.

Як повідомляла АрміяInform, закон про мобілізацію набере чинності 18 травня.

https://armyinform.com.ua/2024/04/23/mzs-poyasnylo-yak-diyatymut-obmezhennya-na-konsulski-poslugy-dlya-cholovikiv-pryzovnogo-viku/