Gambit Esports розпустив склад з VALORANT та остаточно припинив діяльність. Коротко розповідаємо історію колись топового клубу Росії

Колись другий за розміром в Росії клуб Gambit Esports офіційно припинив своє існування. Головна сторінка сайту клубу видає помилку, а останній склад команди з VALORANT сьогодні було розпущено.

Також повідомляється, що контракти не продовжили і з медіа-командою. 

За часів свого розквіту клуб налічував склади у CS:GO, Dota 2, VALORANT, LoL, Apex Legends та Fortnite, крім цього клуб мав ще й академії з Dota 2, LoL та CS:GO. 

Як це не дивно, історія клубу почалася в Україні. Після того, як власника клубу M5 Дмитра Смілянця в Амстердамі затримала поліція за протиправні дії та екстрадувала в США, провідний російський клуб залишився без фінансування.

Костянтин groove Пікінер не впав у відчай, а знайшов в Україні інвестора, який підтримав проект на плаву, більш того клуб почав активно розвиватися і набув розквіту, коли Данило Zeus Тесленко зміг привести склад з CS:GO до перемоги на Мейджорі в Кракові.

Після цього акції клубу швидко злетіли вгору і інвестор продав команду за декілька мільйонів доларів російській МТС.

Після того у клубу були злети та падіння, проте перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну Gambit Esports займав міцні позиції принаймні в кількох дисциплінах. 

З початком війни проти клубу було введено санкції, які забороняли використовувати символіку клубу на турнірах та рекламувати спонсорів. У зв’язку з цим клуб почав продавати та розпускати склади. 

Найкращу угоду Gambit змогли укласти, продавши зірковий склад з CS:GO американській організації Cloud9. Проте експерти відмічали, що ціна була дуже привабливою через те, що у Gambit просто не було іншого виходу. Склади з інших дисциплін взагалі було просто розпущено. 

За час свого існування різні склади Gambit Esports виграли 5 786 000 доларів — це 32 місце у світовому рейтингу найуспішніших кіберспортивних клубів в історії. 

Найбільше грошей виграв склад з CS:GO — 3 282 000 доларів, на другому місці склад з Dota 2 — 716 000 доларів, а на третьому VALORANT — близько 500 000 доларів

Найбільшими досягненнями клубу можна вважати перемоги на PGL Major Krakow у 2017 році та IEM XV у 2021 році у дисципліні CS:GO. Перемога на MASTERS та друге місце на CHAMPIONS в дисципліні VALORANT у 2021 році. 

Поки невідомо, чи колись повернеться Gambit Esports, проте можна констатувати, що війна в Україні поступово знищує російський кіберспорт. 

Читайте також інтерв’ю з Woro2k про його шлях в кіберспорт та багато іншого. 

Источник