Team Spirit обурені покаранням їх тренера та не розуміють хто такі ESIC. Розбираємо ситуацію

Team Spirit виступили з жорсткою і дуже довгою заявою щодо покарання їхнього тренера та зняття його з Мейджора. Команда протестує, вважає рішення не справедливим, не визнає легітимною організацію ESIC та просить підтримки у громадськості.

Коротко про що заявили Spirit

  • У hally був тільки один момент використання бага в далекому 2019 році, на турнірі за 10000 $ з командами з топ-50 рейтингу HLTV;
  • Hally не знав про існування бага, він стався випадково і ні на що не впливав;
  • Тренер не вийшов одразу з сервера тому, що хотів додивитися раунд бо це його робота;
  • За весь час раунду тренер не побачив жодного опонента і дивився лише за своїми гравцями або просто у порожнечу;
  • Team Spirit не розуміють, хто такі ESIC, не розуміють, хто вів розслідування, вони не знають на підставі чого виноситься таке покарання;
  • Team Spirit не розуміють звідки влада у цих невідомих людей і чому їх слухають;
  • ESIC запропонували скостити 25% терміну покарання, якщо hally погодиться зі звинуваченнями, але Spirit відмовляються;
  • ESIC нічого не зробили для кіберспорту. Замість боротьби з радар-хаком та підставними матчами організація накинулася на тренерів.
  • Відео з багом Hally, яке ESIC надіслали, було завантажено у жовтні 2020 року, але тільки перед Мейджором оголосили покарання і Спірити сприймають це як спробу організації привернути до себе увагу.

Раніше ми писали про офіційне пояснення ESIC про те, що таке баг обсервера, як велося розслідування та чому саме такі покарання висувають тренерам. 


Коментар Gameinside: Потрібно визнати, що у випадку з багом в першу чергу сіли в калюжу Valve та об’єктивно hally і, напевно, багато інших тренерів використовували баг абсолютно неусвідомлено, без жодного злого наміру та користі для команди. Але водночас очевидно, що багато хто використовував баг спеціально і, щоб не розбиратися і не виносити спірні рішення за сотнями випадків, що зайняло б роки, Valve сказали ESIC «ФАС» і було прийнято рішення карати всіх однаково незалежно від того, чи отримала команда вигоду чи ні, використовувався баг спеціально чи випадково.

Team Spirit має право обурюватися, але точно не тому, що це якась дискримінація на їх рахунок. Раніше вже багато тренерів були покарані, хоча було очевидно, що вони не використовували баг спеціально. Покарання до всіх тренерів абсолютно однакове і різниться тільки в залежності від кількості раундів в яких використовувався баг обсервера.

Уся ця ситуація нагадує з одного боку спробу Valve прикрити свою дупу, причому чужими руками, а з іншого боку спробу нагнати на всіх такого страху, щоб у майбутньому ніхто навіть не думав хоч якось використати нові баги CS:GO, а відразу перезаходив на сервер та репортив про багESIC або Valve.

Ми не можемо погодитися з Team Spirit щодо того, що ESIC не потрібні і їх не потрібно визнавати. Регуляційний орган давно чекали й він потрібен. Але водночас ми можемо підтримати Team Spirit у їхній оцінці діяльності ESIC, які займаються серйозними розслідуваннями другорядних речей, але заплющують очі на більш нагальні проблеми.

Можливо це пов’язано з тим, що організація спочатку хоче завоювати авторитет у Valve та турнірних операторів і, вже набравши чинності, зайнятися складнішими та важливішими проблемами.

Источник