Це я багато років, і до і після початку війни в 2014 році … кричав і пропагував «СНГ-киберспорт» — V1lat визнав свою провину в пропагуванні єдиного СНД-кіберспорту

У своєму каналі в телеграм Віталій V1lat Волочай визнав, що він є головним винуватцем просування ідеології СНГ-кіберспорту. Співзасновник студії Maincast вважає, що саме його дії зробили нинішнє покоління гравців та уболівальників таким толерантним до росіян в кіберспорті навіть у часи війни.

Я повністю розумію і маю визнати що я винуватий в тому що ми толеруємо русню в кіберспорті.

Це я багато років, і до і після початку війни в 2014 році не одноразово в етерах і поза ними говорив, кричав і пропагував «СНГ-киберспорт». Це моя вина в тому, що ми відносилися до їх перемог як до наших, і сприймали їх поразки як наші. Це я робив все, щоб ми типу отримували емоції, і не важливо які..

Не визнавати це зараз — це бути уйобком. І скільки б грошей я не згенерував і не передав на ЗСУ, що б я не робив, замилити то що я свідомо і не свідомо розмивав різницю між нами і ними — не можливо. І мене за це доїдає моя совість. І все життя буде доїдати.

Вибачте, будь ласка.


Коментар Gameinside: Погоджуємося з Віталієм. Так, він був однією з головних рушійних сил того, що всі сприймали російськомовний кіберспорт єдиним цілим і не ділили його на країни. З іншого богу не він один винуватий у тому, що сталося. Навіть серед інфлюенсерів він був не найбільш популярним та авторитетним. 

Головним просувачем  СНД-кіберспорту були та залишаються команда NAVI та s1mple. При всій повазі до Вілата він лише відомий коментатор і засновник студії і його слова хоч і вагомі, але це просто слова. Люди більше орієнтуються на приклади і головним прикладом-просувачем СНД-кіберспорту є українська команда NAVI, а головним амбасадором СНД-кіберспорту до нинішнього часу залишається Олександр s1mple Костилєв, який продовжує грати з російськими кіберспортсменами в одній команді, публічно зустрічатися з росіянкою, публічно підтримувати російських друзів.

Своїм прикладом він доносить до мільйонів думку про можливість існування СНД-кіберспорту навіть зараз під час війни, коли всі розумні українськи кібердіячі визнали свої помилки і намагаються їх виправити.  

Источник