Війна, день 80. Указ про заборону проросійських політичних партій в Україні

До вашої уваги інформація щодо вторгнення російських оккупантів в Україну за підсумками 14 травня.

Війна, день 80. Указ про заборону проросійських політичних партій в Україні

15 травня 2022, 06:00

Завершилася 80 доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню. Російська федерація продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти України.

👊 Оперативно-тактичне угруповання «Схід» звітує про знищені сили ворожих окупантів:

 ▪️особового складу – до 80;
 ▪️танків – 3;
 ▪️БТР — 2;
 ▪️артилерія – 1;
 ▪️міномети – 4;
 ▪️АТТ — 3;
▪️ БПЛА — 3.

⚡️ Володимир Зеленський підписав указ про заборону проросійських політичних партій в Україні. 
Закон передбачає заборону партій, програми яких спрямовані на: 
▪️ виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України, у тому числі шляхом представлення збройної агресії рф проти України як внутрішнього конфлікту, громадянського конфлікту, громадянської війни, заперечення тимчасової окупації частини території України; 

▪️ глорифікацію, виправдання дій і бездіяльності осіб, які здійснювали або здійснюють збройну агресію проти України, представників збройних формувань РФ, інших незаконних збройних формувань, банд, груп найманців, створених та/або підпорядкованих, та/або керованих та/або фінансованих РФ, а також представників окупаційної адміністрації РФ, у тому числі шляхом їх визначення як «повстанці», «ополченці», «ввічливі люди».

[embedded content]

⚡️Володимир Зеленський:  

▪️ 14 травня минулого року в нашій державі вперше відзначався День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. 2659 українців та українок отримали звання праведників народів світу. Наша країна четверта у світі за кількістю праведників. Таке ж прагнення до добра ми бачимо і зараз в українцях, які прагнуть рятувати від окупантів, від таких самих нацистів. 

▪️Провів сьогодні у Києві переговори з делегацією сенаторів США на чолі з лідером республіканської меншості в Сенаті Мітчеллом Макконнеллом. Обговорили різні напрямки підтримки нашої держави, зокрема оборонну та фінансову. А також і посилення санкцій проти росії.

▪️Одне з питань, яким займаюся фактично щоденно, – це продовольча безпека. Дедалі більше держав світу усвідомлюють, що росія, заблокувавши для нас Чорне море і продовжуючи цю війну, ставить десятки інших країн перед загрозою цінової кризи на ринку продовольства та навіть голоду. Зараз підтримка для України – і передусім зброєю – означає роботу на недопущення глобального голоду. 

▪️Ситуація на Донбасі залишається дуже важкою. Російські війська досі намагаються показати хоча б якусь перемогу. На 80-й день повномасштабного вторгнення це виглядає особливо божевільно, але вони не припиняють всіх цих намагань.

▪️Я вдячний кожному й кожній, хто тримає оборону й наближає і для Донбасу, і для Приазовʼя, і для Херсона те саме, що зараз відбувається на Харківщині. Крок за кроком змушуємо окупантів піти з нашої землі. Змусимо піти і з українського моря.

▪️До речі, зараз у багатьох містах і громадах України тривають дискусії про перейменування вулиць і площ. Раджу звернутися до історій українських Праведників і увічнити їхню памʼять. Бо це саме про ту сміливість і людяність українців, які вже довели, що зло, яке приходить на нашу землю, неминуче програє.

Источник