При створенні Національного військового меморіального кладовища 90 відсотків дерев залишаться недоторканими

Прочитаєте за: 2 хв. 13 Квітня 2024, 17:24

У пʼятницю, 12 квітня, в Медіацентрі Україна-Укрінформ Мінветеранів, ДУ “НВМК” та Мінекології дали відкриту конференцію щодо дезінформації довкола будівництва Національного військового меморіального кладовища.

Як повідомляє Міністерство у справах ветеранів, Про це на прес-конференції розповів заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко.  За його словами, будуть зрізані та передані Збройним силам України 10% аварійних і хворих дерев, чагарників та дерев, що безпосередньо під спорудами на плані.

«Ідея Національного військового меморіального кладовища — це ідея важливого об’єкта національного значення в лісі, серед дерев та спокою. Це концепція, якої ми дотримуємося», – зазначив Ярослав Старущенко.

Також Ярослав Старущенко відповів на питання щодо потенційного забруднення води та повітря. Адже це одне з тих питань, які турбують жителів прилеглих населених пунктів. За його словами, відступ від житлових забудов коливається від 300 до 600 метрів, а подекуди — до 1 кілометра.

«Отже, ні, вода не забрудниться. Те саме стосується диму від крематорію. 700 метрів — на такій відстані від житлової забудови його буде розміщено. В той час, як державні норми дозволяють розміщувати на відстані 300 метрів», — розповів Ярослав Старущенко.

Загалом, в межах проектування Національного військового меморіального кладовища буде зроблено оцінку впливу на навколишнє середовище. Про це розповів перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

«Оцінка впливу на навколишнє середовище призначена для виявлення ступеня небезпеки впливу будь-якого виду планованої господарської діяльності на стан довкілля і здоров’я населення і  є частиною проектної документації», – підкреслив Олександр Краснолуцький.

Як повідомляла АрміяInform, у березні 2024 року Національне військове меморіальне кладовище отримало в постійне користування 265 гектарів під Києвом. Згодом, виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун повідомив, що перші поховання на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть відбутися наприкінці літа – на початку осені цього року.

https://armyinform.com.ua/2024/04/13/pry-stvorenni-naczionalnogo-vijskovogo-memorialnogo-kladovyshha-90-vidsotkiv-derev-zalyshatsya-nedotorkanymy/