США схвалили терміновий продаж Україні установок HIMARS на $30 млн, профінансує Німеччина

Прочитаєте за: < 1 хв. 11 Травня 2024, 15:06

Ілюстративне фото

Державний департамент США схвалив терміновий продаж уряду України трьох пускових установок для реактивних систем залпового вогню HIMARS за приблизно 30 мільйонів доларів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Агентства зі співробітництва в галузі безпеки Пентагону.

Зазначається, що Україна звернулася з проханням придбати три ракетні комплекси HIMARS. Загальна вартість закупівлі складає $30 мільйонів, які будуть профінансовані урядом Німеччини від імені України.

Держсекретар Ентоні Блінкен зазначив, що існує надзвичайна ситуація, яка вимагає термінового продажу Україні вказаних систем, які надійдуть із запасів армії Сполучених Штатів.

Вказується, що цей продаж сприятиме досягненню зовнішньополітичних цілей та цілей національної безпеки Сполучених Штатів «шляхом посилення здатності України захищати себе та реагувати на триваючу російську агресію».

«Це буде продаж зі складу армії США. Про жодні компенсаційні угоди, запропоновані у зв’язку з цим потенційним продажем, не повідомляється. Реалізація запропонованого продажу не потребуватиме відрядження в Україну додаткових представників уряду США або підрядників», — наголошується на сайті Агентства зі співробітництва в галузі безпеки Пентагону.

Там також додали, що цей продаж «не матиме негативного впливу на обороноздатність США».

Як писала АрміяInform, раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив про наміри придбати у США три пускові установки для реактивних систем залпового вогню HIMARS і передати їх Україні.

Напередодні Міністерство оборони США оголосило про надання додаткової безпекової допомоги для задоволення критично важливих потреб України у сфері безпеки та оборони на суму $400 млн.

https://armyinform.com.ua/2024/05/11/ssha-shvalyly-terminovyj-prodazh-ukrayini-ustanovok-himars-na-30-mln-profinansuye-nimechchyna/