569 17 Лютого, 2021 Євген Коновалець Фото з відкритих джерел
Створена електронна петиція на присвоєння Героя України видатному діячу ХХ століття Євгену Коновальцю.
Про це повідомляє «Мілітарний» з посиланням на відповідну електронну петицію.
Також автори ініціюють процес перепоховання його праху з міста Роттердам (Нідерланди) на територію України.
Він брав активну участь у національно-визвольних змагань 1917-1921 років. Сформував один з найбільш боєздатних загонів у Армії УНР – корпус Січових Стрільців. Підрозділ на чолі з Коновальцем проявив себе у захисті столиці від більшовицького Січневого повстання, боях за Київ та чисельних бойових операціях проти “білої” та “червоної” російських армій.
Після поразки національно-визвольних змагань продовжив боротьбу за українську державність. У 1920 році заснував Українську Військову Організацію, яка стала координаційним центром підпільної боротьби на території України.
Згодом поповнена свідомим молодим активом та інтелігенцією, організація стала фундаментом для створення у 1929 році політичної партії ОУН, першим головою якої одноголосо було обрано Євгена Коновальця. Діяльність ОУН була направлена на об’єднання України та визволення її від окупаційних режимів.
Під керівництвом Євгена Коновальця виховалось покоління патріотів, що створили Українську Повстанську Армію, яка 15 років вела боротьбу за Незалежність.
Євгена Коновальця було вбито 23 травня 1938 р. у Роттердамі агентом Павлом Судоплатовим у результаті спецоперації окупаційної влади Радянського Союзу. СРСР вбачав в обличчі Коновальця людину, яка здатна відокремити Україну від держави-окупанта та здобути незалежність.
У Роттердамі й похований полковник, де кожен рік офіційні представники посольства України у Нідерландах вшановують пам’ять нашого героїчного співвітчизника.
Зараз Євген Коновалець має деякі вшанування на місцевому рівні, але немає загальнодержавного визнання як до прикладу інші борці XX ст. – Степан Бандера, Роман Шухевич, Августин Волошин, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, Степан Хмара та багато інших.
Стан вшанування пам’яті Коновальця на сьогодні:
- вулиці в честь Коновальця є в більш, ніж 85 міст та селищ, зокрема в 11 обласних центрах – Дніпрі, Житомирі, Івано-Франківську, Києві, Луцьку, Миколаєві, Рівному, Тернополі, Хмельницькому, Львові, Полтаві
- всього три пам’ятники (м. Моршині, м. Івано-Франківськ, с. Старі кути) та чотири меморіальні дошки (м. Калуш, м. Полтава, м. Боярка та м. Київ)
У 2016 році до відзначення 125-річчя з дня народження Євгена Коновальця уряд затвердив план заходів з висвітлення ролі полковника в боротьбі українського народу за власну державу та подолання міфів радянської пропаганди. Це був перший важливий крок до визнання Коновальця героєм.
Наступним кроком має стати присвоєння йому звання Героя указом Президента України та перепоховання на територію України, з чим ми до Вас і звертаємося – ініціювати цей процес, – написали автори петиції
Це буде найкращий прояв вшанування пам’яті видатного українця на державному рівні до 130-річчя його дня народження, яке відбудеться 14 червня 2021 року.
Сподобався матеріал? Підтримай незалежний проект — одна кава — 30 гривень — дозволять нам працювати для Вас!
➡ Приват 5168 7422 0031 9014
➡ Моно: 4441 1144 4179 6255
Побачили не точність чи Вас є що доповнити по матеріалу? Напишіть нам: info@mil.in.ua
Підписуйтесь на наші соцмережі:
Facebook
Twitter
YouTube
https://mil.in.ua/uk/news/stvorena-petytsiya-na-prysvoyennya-geroya-ukrayiny-yevgenu-konovaltsyu/