Військовослужбовці одного з батальйонів окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського вчергове побували на Маріупольській станції переливання крові. Вони здали кров та її компоненти для жителів Маріуполя та району, які гостро потребують переливань після оперативних втручань або через серйозні хвороби.
– Ми ввели таку традицію в батальйоні – з кінця минулого року щомісяця виступаємо донорами, – розповідає заступник командира батальйону з морально-психологічного забезпечення майор Павло Сухань.
Офіцер ділиться, що перед тим, як прибути на станцію переливання крові, вони дивляться так званий «донорський світлофор» на сайті установи, де вказана інформація про необхідну групу та резус-фактор крові на даний момент та підбирають донорів відповідно до потреб.
Цього разу серед охочих здати «рідину, що несе життя» опинилися ті, хто є донорами вже багато років, а також і військові, які вирішили поділитися нею вперше.
34-річний морський піхотинець Олександр здає кров з 18 років. Чоловік розповідає, що раніше, будучи студентом, так заробляв собі на смаколики. Нині ж вважає, що українські військові повинні не тільки боронити Україну від російської навали, але й вміти ділитися найціннішим.
А 20-річний В’ячеслав – донором вперше. Хлопець говорить, що яскравим прикладом для нього стали його родичі, а також побратими. Тому сьогодні він без вагань відгукнувся на прохання лікарів станції.
Вкотре подякував за допомогу військовим і головний лікар Володимир Мавров.
– Я знаю, що на них можна покластися в будь-яку хвилину. Мабуть, якщо б ми потребували донорів щодня, хлопці б щодня й здавали кров, – жартує лікар. – До речі, цього разу один із морпіхів став донором плазми з антитілами до коронавірусної хвороби, що наразі є дуже актуальним.
https://armyinform.com.ua/2021/02/u-mariupoli-morpihy-vkotre-staly-donoramy-krovi/