У Силах оборони пояснили, що стало основним фактором звільнення острова Зміїний

Прочитаєте за: < 1 хв. 7 Травня 2024, 21:28

Висадка десанту на острові Зміїний і подальше його звільнення дозволило пізніше провести низку успішних операцій в акваторії Чорного моря.

Про це розповів начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук в ефірі Армія TV.

Він пояснив, що росіяни відразу не зрозуміли, що не зможуть підійти на кораблях до острова вже після того, як там висадився український десант.

«А після того, як їм ще і «васілія беха» втопили, бо після «москви» вони цього натяку не зрозуміли, вони побачили, що стабільна морська зона не допустима для заходу кораблів, а підводні човни не заходять, тому що операційної глибини недостатньо», — сказав Дмитро Плетенчук.

Після цього, за його словами, окупанти зрозуміли, що потикатися туди немає чого і це стало основним фактором безпосередньо звільнення острова Зміїний.

«Далі вже розвивали успіх іншими засобами. Куди артилерія і ракетники не діставали, там вже працювали дрони», — додав речник.

Нагадаємо, Україна остаточно повернула собі контроль над Зміїним 4 липня 2022-го року. Того дня над островом підняли державний прапор та відновили прикордонний знак.

Раніше Дмитро Плетенчук повідомляв, що ворог періодично намагається завдавати авіаударів по Зміїному, але повернути під контроль цей острів росіяни не можуть.

https://armyinform.com.ua/2024/05/07/u-sylah-oborony-poyasnyly-shho-stalo-osnovnym-faktorom-zvilnennya-ostrova-zmiyinyj/