У Запорізькій області – жалоба за загиблими через удар РФ по Вільнянську

Через російський удар в суботу по місту Вільнянськ загинуло 7 людей, з них три дитини. Поранено 38 людей, у тому числі дев’ятеро дітей. Таку оновлену інформацію надало МВС України в неділю.

30 червня в Запорізькій області оголошено день жалоби за загиблими в результаті удару.

Солідарність із мешканцями Вільнянська висловила посолка США в Україні Бріджит Брінк.

В соцмедійному дописі Брінк назвала обстріл з боку сил Росії “жахливим” та “незаконним” і запевнила: “США продовжують підтримувати Україну в притягненні Росії до відповідальності за ці воєнні злочини”.

На тлі повідомлень про удари президент України Володимир Зеленський повторив заклик до союзників України прискорити “рішення, яких ми потребуємо”. В соцмедійному дописі він відзначив, що спосіб подолати російські удари – це “знищувати терористів там, де вони є, знищувати пускові установки російських ракет, бити справді далекобійно та збільшувати кількість сучасних систем ППО в Україні”.

Україна отримала від союзників далекобійну зброю, включаючи французькі SCALP, британські Storm Shadow, американські ATACMS, повідомляють ЗМІ. Україна просить союзників дозволити використовувати цю зброю для ударів вглиб території Росії, а не лише в прикордонних територіях.

З огляду на посилення російських атак у її війні проти України, НАТО вважає, що Україна має отримати дозвіл вражати цілі углибині країни агресора, без обмежень по дальності ударів. Про це заявив адмірал ВМС Нідерландів, голова Військового комітету НАТО Роб Бауер.

“Коли вас незаконно атакує інша країна, яка почала проти вас війну, то ви маєте два шляхи: або дочекатися, поки ракети досягнуть вас, і тоді спробувати “вбивати стріли”, або ж ви вбиваєте лучника”, – каже Бауер у подкасті видання The Washington Post.

А “лучник” у цьому випадку перебуває в Росії, з її аеродромів злітають літаки, там базується матеріально-технічне забезпечення для російської війни проти України, там і нафта, і газ, які допомагають фінансувати війну, як і транспорт, виробництво зброї та все інше, що потрібно росіянами для війни, наголошує військовий.

Тому він вважає абсолютно логічним і законним – надати Україні дозвіл вражати російські об’єкти вглиб території Росії:

“Росіяни почали цю війну, а українці захищаються. Отже, це військова логіка. Це в рамках закону”.

Джерело