Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств з європейськими оборонними компаніями

Прочитаєте за: < 1 хв. 6 Травня 2024, 16:47

Про це під час Українського оборонно-промислового форуму в Брюсселі заявив заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков.

Заяву заступника Міністра оприлюднило 6 травня Міністерство оборони України.

«За короткий період співпраці з оборонною промисловістю ЄС Україна пройшла довгий шлях: від простого отримувача допомоги у 2022 році — до потенційного партнера, здатного обслуговувати та збирати першокласне і високотехнологічне озброєння європейських компаній», — заявив Дмитро Кліменков.

За його словами, Міноборони очікує подальшого зростання інвестицій європейських оборонних компаній в Україну, появи нових технологій та промислових потужностей.

А ключова мета команди міністерства — забезпечити ЗСУ сучасною та ефективною зброєю.

«Україна зацікавлена у створенні спільних підприємств з європейськими оборонними компаніями. Основою для такої співпраці українського та європейського ОПК може стати озброєння, якого ми потребуємо передусім. Це засоби ППО, артилерійські системи та боєприпаси, засоби РЕБ, а також розвідувальні та ударні безпілотники»‎, – розповів Дмитро Кліменков.

Питання фінансування виготовлення пріоритетної зброї для ЗСУ на підприємствах українського ОПК також обговорювалося з Верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки, Віцепрезидентом ЄК Жозепом Боррелем.

У зустрічі, крім Дмитра Кліменкова, взяли участь міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін й інші представники української та європейської делегацій.

Як повідомляла АрміяInform, Агенція оборонних закупівель уклала чергові контракти з українськими виробниками.

https://armyinform.com.ua/2024/05/06/ukrayina-zaczikavlena-u-stvorenni-spilnyh-pidpryyemstv-z-yevropejskymy-oboronnymy-kompaniyamy/