«Українські військові використовують західну зброю у Судані»: ГУР попереджає про нову спецоперацію рф

Прочитаєте за: 2 хв. 17 Квітня 2024, 12:15

Головне управління розвідки МОУ попереджає, що у москві готують чергову провокацію проти України, повʼязану нібито з незаконним обігом західної зброї в Африці.

Про це йдеться на телеграм-каналі відомства.

«На тлі послаблення позицій росії та її проксі-сил на Африканському континенті, ворожі спецслужби готують чергову інформаційну спецоперацію, спрямовану проти нашої держави», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, кремль намагатиметься звинуватити українських спецпризначенців у нібито використанні зброї іноземного походження під час бойових дій у Республіці Судан.

«Для цього російські пропагандисти планують оприлюднити в ЗМІ, зокрема у лівійських, замовні публікації та сфабриковані знімки «трофейної» зброї американського походження, раніше захопленої найманцями так званої ПВК «вагнер» під час війни в Україні», — повідомляють у ГУР.

У розвідці зазначають, що метою подібних публікацій є дискредитація України та партнерів; звинувачення західних союзників у безконтрольному обігу зброї за участі України. Також кремль намагатиметься акцентувати увагу, що елітні українські спецпідрозділи беруть участь у бойових діях в Африці в той період, коли росія веде геноцидну війну в самій Україні.

Водночас у звʼязку релігійними святами, що тривають у мусульманському світі, зокрема й у частині країн Африки, російські спецслужби були змушені фабрикувати необхідні фотоматеріали на території білорусі.

«Підкреслюємо, що Україна та її Сили Оборони продовжують діяти виключно в межах міжнародного права та статуту ООН, з повагою до суверенітету всіх країн та не мають жодного стосунку до будь-яких незаконних дій, повʼязаних з незаконним обігом зброї», — наголосили у воєнній розвідці.

https://armyinform.com.ua/2024/04/17/ukrayinski-vijskovi-vykorystovuyut-zahidnu-zbroyu-u-sudani-gur-poperedzhaye-pro-novu-speczoperacziyu-rf/