В Україні вже кодифіковано майже 10 засобів радіоелектронної боротьби

Прочитаєте за: 2 хв. 24 Травня 2024, 13:46

На сьогоднішній день в Україні кодифіковано вже майже 10 засобів радіоелектронної боротьби.

Про це на брифінгу у «Медіацентр Україна – Укрінформ» розповів начальник Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генерального штабу ЗСУ полковник Іван Павленко.

— Що стосується найцікавішої теми — так званих засобів радіоелектронної боротьби ближньої дії або їх ще називають окопним РЕБом. Це лише одна з ніш радіоелектронної боротьби, насправді їх дуже багато. Радіоелектронна боротьба поширюється, починаючи від космічних систем і закінчуючи простими і невеликими засобами. На сьогодні у нас кодифіковано близько 10 засобів. Більшість з них саме українських виробників (вітчизняного виробництва. – Ред.), — зазначив офіцер.

За його словами, нині проводяться заходи по кодифікації ще близько 10 засобів:

– Я б сказав, що це засоби вже другого покоління, тому що розвиток у цьому напрямку відбувається безперервно. Кожні 3-4 місяці відбувається якась зміна: з’являються нові протоколи передачі даних, з’являються нові частотні діапазони.

Іван Павленко додав, що все це потребує швидкої реакції українських виробників.

– Скажу відверто, це дуже складно: на сьогодні держава не може стовідсотково забезпечити потреби наших військовослужбовців зазначеними засобами. Тому ми дуже вдячні волонтерам, які надають ці засоби для Збройних Сил. Разом з тим, ми працюємо, тож і кількість, і якість зазначених засобів безперервно зростає, – наголосив начальник Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генерального штабу ЗСУ.

Фото — Наталія Кравчук

https://armyinform.com.ua/2024/05/24/v-ukrayini-vzhe-kodyfikovano-majzhe-10-zasobiv-radioelektronnoyi-borotby/