10 чемпіонів світу та 8 чемпіонів Європи підготував армійський тренер Володимир Латишевський

Майже 40 років віддав армійському спорту Заслужений тренер України, інструктор тренажерного залу Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України працівник ЗС України Володимир Латишевський.

Чемпіон країни, чемпіон збройних сил

На Львівське СКА Володимир Володимирович потрапив у 1982 році. Тоді випускника Львівського інституту фізичного виховання призвали на строкову військову службу.  З того часу він пройшов тут шлях від рядового у спортивній роті до заступника начальника Бази з виховної роботи, підполковника. Та, левову частку свого колишнього військового життя присвятив саме тренерській роботі, цією улюбленою справою займається і після виходу на пенсію у 2010 році.

«З чого все почалось у спортивній кар’єрі?» – запитую у Володимира Володимировича.

– Як завжди, з дитячого вподобання того чи іншого виду спорту. У 14 років підлітком я прийшов у важку атлетику, сподобалось, зачепило! Через 4 роки став майстром спорту. І пішло-поїхало, – розповідає Володимир Латишевський.

Він чемпіон України серед молоді, чемпіон країни серед дорослих, чемпіон збройних сил 1983 -1985 років, чемпіон Спартакіади клубів дружніх армій (1983 рік).

– Виступав у ваговій категорії до 75 кілограмів. Власні рекорди у важкій атлетиці – це ривок зі штангою 152,5 кілограма та 190 кілограмів у поштовху. З 1982 по 1985 рік був членом збірної команди України, – з гордістю говорить Володимир Володимирович.

…Долучився й до становлення Олімпійського чемпіона Атланти

На жаль, спортивне життя коротке. Даються взнаки важкі фізичні навантаження та виснажливі тренування. У 1987 році мій співрозмовник закінчив виступати і перейшов на тренерську роботу. Саме тут розкрився його талант як педагога і хорошого наставника-тренера. З того часу він підготував 10 чемпіонів світу, 8 чемпіонів Європи, 8 майстрів спорту міжнародного класу, 21 майстра спорту України.

З Володимиром Володимировичем ми підходимо до одного зі стендів, які розповідають про історію залу важкої атлетики і його видатних спортсменів.

– …А ось це фотографія Олімпійського чемпіона Атланти 96-го року Тимура Таблазова, – показує на чергове фото Заслужений тренер України. – Ми познайомилися з ним у 1989 році в Хмельницькому на чемпіонаті Прикарпатського військового округу. Він був солдатом, виступав за свій армійський колектив, і попросився на наше СКА. Прийшов до нас кандидатом у майстри спорту. Через два роки, у 1991-му, звільнявся чемпіоном СРСР серед юніорів. Ще через рік здобув «срібло» на Олімпійських іграх в Барселоні. А на наступній Олімпіаді в США взяв «золото». Такі люди тренувалися  у цьому залі, і на нашій спортивній базі!

Його підопічні, які брали участь в Іграх нескорених – теж ставали переможцями змагань

Через наставництво і руки Володимира Володимировича загалом пройшла не одна сотня спортсменів-важкоатлетів та пауерліфтерів. До речі, Володимир Латишевський був одним із засновників пауерліфтингу в Україні. У 1991-1996 роках у Львові на базі спортивного клубу армії проводились перші п’ять чемпіонатів та Кубків України з цього виду спорту.  І Володимир Володимирович був головним суддею цих змагань.

– Свого часу важка атлетика була так званим обов’язковим видом спорту. Вона дуже добре розвивалася. Тільки у Львові цим спортом займалися близько 1000 осіб. Нині він у занепаді. На жаль, навіть на Олімпіаду ми не спромоглися виставити команду від України, – з болем говорить колишній важкоатлет.

Але він не опускає руки, і намагається дуже добре робити свою роботу. Підполковник запасу Володимир Латишевський продовжує успішну тренерську кар’єру і просто допомагає ветеранам АТО/ООС у фізичній та психологічній реабілітації. Зокрема, він готував покалічених війною ветеранів до всесвітніх «Ігор Нескорених». І як підготував! У 2017 році в Торонто його підопічний Василь Пашкевич став переможцем турніру Invictus Games. А в 2018 році, коли «Ігри Нескорених» відбувалися  в Сіднеї, то вже два українські ветерани повернулися з нагородами, зокрема: Євген Олексенко у ваговій категорії до 94 кг виборов перше місце, а Василь Гавриленко у категорії до 84 кг став другим! До речі, аби підготувати цих спортсменів до відповідальних стартів Володимир Володимирович на волонтерських засадах регулярно їздив у Київ на 2-3 тижні й працював з хлопцями. А потім возив їх на самі змагання у складі української команди.

– Я вдячний, що свого часу мене оточували прекрасні та талановиті тренери. Одним із таких був мій перший наставник Чулак Атіла Іванович! – говорить Володимир Латишевський.

До речі, тренажерний зал, яким керує Володимир Володимирович, працює з дев’ятої ранку до восьмої вечора щодня. Тож, сім днів на тиждень тут і герой нашого матеріалу.

– Ви не представляєте, яка в цьому спортивному залі чудова аура! Її не передати, тут люди залюбки займаються спортом, тренують тіло і психологічно розвантажуються, – насамкінець говорить Володимир Латишевський.

А я зі свого боку напевне можу сказати, що Володимир Володимирович просто любить свою роботу і віддається їй сповна.

Фото автора і з архіву Володимира Латишевського

https://armyinform.com.ua/2021/09/10-chempioniv-svitu-ta-8-chempioniv-yevropy-pidgotuvav-armijskyj-trener-volodymyr-latyshevskyj/