44 країни підтримали ідею створення спецтрибуналу для росії за злочин агресії проти України

Прочитаєте за: < 1 хв. 3 Квітня 2024, 8:18

На конференції «Відновлення справедливості для України», що проходила в Гаазі, 44 держави підписали політичну декларацію, в якій зокрема висловлюється підтримка створенню спецтрибуналу щодо злочину агресії.

Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду Нідерландів.

Країни висловилися за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування та відповідальності за усі порушення міжнародного права, скоєні під час війни росії проти України, включно зі злочином агресії.

Також підтримуються ініціативи щодо використання заморожених активів рф на користь України. Загалом у конференції взяли участь 57 країн.

Політичну декларацію наразі підписали Албанія, Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Німеччина, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Молдова, Монако, Чорногорія, Нідерланди, Нова Зеландія, Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сан-Марино, Словенія, Іспанія, Швеція, Україна, Британія і США.

Глава МЗС Дмитро Кулеба, який також був присутній на конференції, зазначив, що ще два роки тому всі категорично відкидали ідею створення Спеціального трибуналу щодо злочину російської агресії проти України.

«Рік тому здавалося, що вона загрузла в суперечках між державами. Сьогодні у більшості з них є чітке розуміння, що альтернативи створенню повноцінного трибуналу немає», — зазначив міністр.

https://armyinform.com.ua/2024/04/03/44-krayiny-pidtrymaly-ideyu-stvorennya-specztrybunalu-dlya-rosiyi-za-zlochyn-agresiyi-proty-ukrayiny/