Американські морські піхотинці навчали експлуатації жорстких маломірних плавзасобів типу Wing

Для військовослужбовців окремих бригад морської піхоти проведено двотижневий курс підготовки інструкторів, які надалі навчатимуть особовий склад використовувати маломірні катери типу Wing. Курс проходив у Миколаєві. Українські морпіхи вивчали, як підготувати катер до виходу, правильно транспортувати, управляти та експлуатувати на воді.

— Як під час підготовки човнів, так вже й на воді, кожен член екіпажу має досконально знати свої дії, своє місце, оперативно й чітко виконувати вказівки командира групи. Наприклад, завдання рульового в тім, щоб доставити десант на берег, приховати човен і залишитися на охороні. Свої обов’язки є у кожного, хто перебуває на борту. Важливо, що після засвоєння всіх початкових елементів американські інструктори приступили до практичних тренувань на воді, — зазначив представник окремої бригади морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Білинського майор Олексій Булахов.

Під час фінального заняття морські піхотинці мали скласти іспит: за відведений час підготувати човен до експлуатації. Наступним етапом стало подолання бігом трикілометрової відстані з човном на плечах та спуск його на воду. Далі — долання дистанції на воді, під час якої човен кілька разів перевертали. У цих обставинах військовим слід було швидко повернутися на борт і якнайшвидше дістатися берега.

Якщо стається перевертання човна чи хтось випав за борт під час хитавиці, відповідно до нормативів, екіпаж має до 30 секунд, щоб усі були знову на борту і продовжили виконання завдання. Варто зазначити, що кожен етап цього іспиту мав визначені дедлайни, а американські інструктори постійно перевіряли правильність виконання.

— Ми працювали з багатьма країнами щодо організації і проведення таких тренувань. Зауважимо, що в українських морпіхів дуже висока мотивація до здобуття знань і покращення професійних навичок, — відзначив сержант-комендор Деніел Мата.

Після завершення курсу військовослужбовці отримають сертифікати і готуватимуть екіпажі катерів типу Wing вже у своїх підрозділах. У майбутньому планують провести ще один такий курс, але вже ускладнений наявністю додаткового спорядження та зброї, засобів захисту, та з використанням спеціальних двигунів.

https://armyinform.com.ua/2021/06/amerykanski-morski-pihotynczi-navchaly-ekspluatacziyi-zhorstkyh-malomirnyh-plavzasobiv-typu-wing/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *