Антивакцинатори переключилися на українське зерно

Що спільного між антиваксами і фейками про західні санкції? За даними Інституту дослідження мережевого зараження (NCRI), конспірологи в Твіттері масово переключилися з теми вакцинації від COVID-19 на дезінформацію про глобальну продовольчу кризу, звинувачуючи в ній західні санкції проти росії.

Як повідомляє «Гардіан», NCRI (Network Contagion Research Institute), який відстежує дезінформацію та маніпуляції в соціальних мережах, опублікував результати нового дослідження. Згідно з отриманими даними, «облікові записи» в соцмережі Твіттер, що раніше пропагували теорію змови проти вакцин і підтримували відомий QAnon, почали поширювати російські наративи про відповідальність Заходу.

ПЛАШКА

Популяризацією фейків про продовольчу кризу займаються ті самі інфлюенсери і конспірологічні спільноти, які раніше «розкривали» світові змови навколо вакцинації.

Дослідники NCRI спільно з Центром Rutgers Miller проаналізували тисячі відкритих джерел і з’ясували, що цілі мережі ботів «розганяють» меседжі, якими намагаються підмінити причини можливої продовольчої кризи – замість наслідків російського вторгнення в Україну пропонується версія спроби «світового уряду» встановити такий собі «новий світовий порядок». Згідно із цією конспірологічною теорією, відповідальність за припинення експорту пшениці, ячменю і кукурудзи з України лежить на західних країнах. Ці твердження повністю збігаються із заявами російського уряду, який останніми тижнями звинувачує західні санкції в уповільненні експорту зерна.

Це не означає, що всі конспірологи працюють на росії, але москва з радістю користується подібними спільнотами, які тільки й чекають інформаційного приводу посіяти недовіру до політичних систем держав та міжнародних інституцій. Насправді це не жарти: внаслідок діяльності тих самих суб’єктів дезінформації в інтернеті від початку пандемії їхня аудиторія істотно мобілізувалася в реальному світі, аж до проявів екстремізму.

Довідково

Україна і росія – два з найбільших у світі експортери зерна. Президент України від початку блокування окупантом чорноморських портів попереджав про загрозу голоду для мільйонів людей. Агентство «Ройтерс» повідомляло, що минулого року понад 70% імпорту складала українська і російська пшениця в таких країнах, як Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія, Еритрея, Єгипет, Ліван, Мадагаскар, Монголія, Пакистан, Сомалі, Туреччина.

23 липня росія підписала угоду з Україною про дозвіл на експорт зерна. А через кілька годин завдала ракетного удару по життєво важливому порту Одеси. Попри атаку, 29 липня Президент України Володимир Зеленський заявив, що країна готова до відправлення суден із зерном.

https://armyinform.com.ua/2022/08/02/antyvakczynatory-pereklyuchylysya-na-ukrayinske-zerno/