Безпекова підтримка України: скільки фінансової допомоги надійшло від США

З початку Революції Гідності й донині Сполучені Штати Америки допомагають нашій державі протистояти військовій агресії РФ. Упродовж 2014-2021 років Україна отримала від американського уряду фінансову допомогу для оборони своїх кордонів майже на $2 млрд.

А нещодавно Комітет у закордонних справах Сенату США одностайно ухвалив законопроєкт «Про безпекове партнерство з Україною», що збільшує щорічну військову допомогу нашій країні до $300 млн, включно з летальною зброєю. Тепер документ має пройти Палату представників, Сенат і потім лягти на підпис президента США.

АрміяInform вирішила з’ясувати, яку військову допомогу надано Україні та як із роками змінювався розмір фінансової підтримки.

– Так, 2014-го загальна сума становила $86,9 млн.

2015-го вона збільшилася на 100,2% і дорівнювала вже $174 млн.

2016-го Вашингтон надав Україні значно більше коштів. Загальна сума військової допомоги за чотирма програмами становила $318,1 млн.

2017-го сума, яку отримав Київ, сягнула $262,1 млн. Найбільше військової допомоги виділено за ініціативою сприяння безпеці в Україні ‒ $150 млн. У межах іноземного військового фінансування ‒ $99 млн. Ще $10,9 млн США надали за програмою нерозповсюдження зброї, боротьби з тероризмом і розмінування території, а $2,1 млн спрямовані на міжнародну військову освіту і підготовку.

2018-го сума зросла на 2,6% і становила $268,9 млн.

2019-го нам виділили рекордну фінансову підтримку в розмірі $397,9 млн.

2020-го Україна отримала дещо менше – $282,9 млн, через складну економічну ситуацію у світі. Попри це, українська армія отримала різноманітні засоби спостереження, контрбатарейної боротьби, транспортні засоби, медичне обладнання, засоби кібербезпеки та протидії російській пропаганді. Важливе місце у цьому сенсі має підтримка Військово-Морських Сил України, що сприяло встановленню стабільності та безпеки в Азово-Чорноморському регіоні.

– у 2021 році поточна сума фінансової військової допомоги сягнула $127,9 млн. За програмою «Іноземне військове фінансування» виділено $115 млн, у межах не розповсюдження зброї, боротьби з тероризмом і розмінування території – $10 млн. Ще $2,9 млн уряд США направив на міжнародну військову освіту і підготовку.

Також у березні 2021-го до України доставили близько 350 тонн технічної допомоги від Сполучених Штатів. Це відбулось у межах програми «Ініціативи безпекової допомоги Україні».

У квітні поточного року із США прибув черговий вантаж міжнародної технічної допомоги на суму $7,85 млн. Допомога включала товари для вдосконалення управління і зв’язку, а також запчастини до авто, медичне і тактичне обладнання.

Крім того, про можливість розглянути запит України щодо надання військової підтримки – передати більше летального озброєння – заявив держсекретар США. За словами Ентоні Блінкена, Держдеп США підтримує цю ідею, а також шукає інші шляхи надання допомоги Києву.

* Зазначимо, підрахунок суми фінансової допомоги проводився без урахування програми «Міжнародний контроль за наркотиками та правоохоронна діяльність», що становить $1918,7 млн.

Інфографіку підготовлено за даними інформаційного вебпорталу Security Assistance Monitor, яка відстежує та аналізує програми допомоги сектору безпеки США та програми продажу зброї у світі.

https://armyinform.com.ua/2021/06/bezpekova-pidtrymka-ukrayiny-skilky-finansovoyi-dopomogy-nadijshlo-vid-ssha/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *