Бій в урбанізованій місцевості: українські та британські військові провели спільні навчання

Сьогодні на базі Міжвидового центру підготовки військових частин та підрозділів відбулося показове тактичне навчання в межах міжнародних українсько-британських військових навчань «Козацька булава – 2021», що тривають з 12 липня під загальним керівництвом командувача Сухопутних військ ЗС України генерал-полковника Олександра Сирського.

У заході взяли участь військові аташе при посольствах Великої Британії, США, Литовської Республіки та Королівства Швеція, а також представники Командування Сухопутних військ ЗСУ, Оперативного командування «Схід», командир 4-го батальйону Королівського полку Шотландії, командири операцій UNIFIER та ORBITAL та інші.

Присутнім продемонстровано сучасне озброєння й техніку Сухопутних військ ЗС України та Великої Британії. Крім того, проведено показове тактичне заняття за тематикою «Бій в урбанізованій місцевості».

За сценарієм, відпрацьовували спільні дії підрозділів окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗС України, взводу спеціального призначення Держприкордонслужби України та стрілецької роти 4-го батальйону Королівського Шотландського полку ЗС Великої Британії за підтримки авіації британських Повітряних сил та армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ.

Багатонаціональні підрозділи відпрацювали штурмові дії в урбанізованій місцевості — за підтримки авіації,

артилерії й танків умовному противнику завдано потужного вогневого ураження. Після цього піхотні підрозділи провели штурм і зачистку населеного пункту.

Бойову фазу операції поєднали з гуманітарною складовою, спрямованою на збереження життя цивільного населення. Перед завдаванням вогневого удару проведено оповіщення населення й відкрито гуманітарний коридор. А підрозділи Державної прикордонної служби відпрацювали розгортання фільтраційних пунктів. Бойові дії вели у повній відповідності до норм міжнародного гуманітарного права.

Українсько-британські навчання «Козацька булава – 2021» допомагають Україні поліпшити взаємодію та взаємосумісність з Великою Британією й іншими країнами НАТО, сприяючи європейській стабільності. Це відзначив начальник ракетних військ і артилерії – начальник управління ракетних військ і артилерії командування підготовки Командування Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Андрій Маліновський.

— Навчання проводять уперше і багато в чому вони унікальні. Варто зазначити, що під час занять ми досягли взаємосумісності й узгодженості дій багатонаціонального підрозділу. Ми успішно долаємо мовний бар’єр, український командир віддає наказ англійською підрозділу шотландців згідно зі стандартами Альянсу. Сьогоднішні тактичні навчання ще раз підтверджують: ми на правильному шляху й наші зусилля у сфері військового співробітництва та спільної підготовки підрозділів варто спрямувати на підвищення рівня взаємної довіри, дружби і процвітання наших держав, — додав генерал-майор Андрій Маліновський.

Українсько-британські військові навчання «Козацька булава – 2021» триватимуть до 24 липня. Участь у них беруть близько 2 тисяч військовиків і понад 300 одиниць військової техніки з 5 держав-партнерів.

— Це новий крок для Великої Британії у співпраці з Україною. Такі навчання проводять уперше й це, безумовно, історичний момент, — сказав після завершення тренувань тимчасовий повірений у справах Великої Британії в Україні пан Ніколас Харрокс.

https://armyinform.com.ua/2021/07/bij-v-urbanizovanij-misczevosti-ukrayinski-ta-brytanski-vijskovi-provely-spilni-navchannya/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *