Болгарія, Румунія та Туреччина невдовзі розпочнуть розмінування Чорного моря

Прочитаєте за: < 1 хв. 15 Квітня 2024, 15:45

Морська група з протимінної діяльності, до якої увійшла Болгарія, Румунія та Туреччина, невдовзі розпочне розмінування Чорного моря.

Про це заявив міністр оборони Болгарії Атанас Запрянов під час ІІ Чорноморської безпекової конференції Міжнародної Кримської платформи.

«Парламент Туреччини ратифікував Меморандум про створення Чорноморської мінно-морської групи. Це означає, що морська група з протимінної діяльності між Болгарією, Румунією та Туреччиною має зелене світло, і ми можемо розпочати реалізацію цієї угоди на практиці. Наша мета полягає в тому, щоб спільними зусиллями трьох країн не допустити виникнення трагічних ситуацій від мін», — зазначив Атанас Запрянов.

Він наголосив, що це буде добре для судноплавства, туризму, населення та рибальства.

«Ми не можемо говорити про безпеку Чорного моря, поки триває російська агресія в Україні. Болгарія постраждала від цієї ситуації, оскільки використання морських мін становить загрозу для судноплавства та наших портів», — додав міністр оборони Болгарії.

Також Атанас Запрянов наголосив, що допомога Україні залишатиметься у фокусі оборонної політики нинішнього уряду Болгарії.

Як повідомляла АрміяInform, Румунія, Болгарія та Туреччина підписали меморандум про створення та діяльність оперативної групи з протимінних заходів у Чорному морі.

https://armyinform.com.ua/2024/04/15/bolgariya-rumuniya-ta-turechchyna-nevdovzi-rozpochnut-rozminuvannya-chornogo-morya/