Британські спецпідрозділи озброять антиматеріальними «артилерійськими гарматами»

Антиматеріальна гвинтівка Gepаrd — це сімейство угорського зброї, призначене для ураження неброньованих і легкоброньованих цілей. Ці далекобійні великокаліберні гвинтівки володіють високою точністю, а також високою початковою швидкістю кулі. Застосування останніх технологій дозволило серйозно зменшити віддачу від кожного пострілу, що, зі свого боку, дозволяє стріляти з неї прямо з рук.

Як повідомляє Daily Star, один з британських членів SAS (головний підрозділ Сил спеціальних операцій Британської армії) зауважив: «GM6 — це фантастика! Це все одно, що йти в бій з артилерійською гарматою». Передбачається, що для спецпідрозділів придбають 150 таких гвинтівок.

Гвинтівку розробляли для ураження легкоброньованих цілей противника на великих відстанях — до 1600 м. З її допомогою можна вивести з ладу не тільки більшість видів транспорту, але й засоби зв’язку, а також живу силу противника. Ба більше, на дистанціях до 600 метрів снайперська гвинтівка GM6 здатна пробити броню вертольота, що перебуває в режимі зависання.

GM6 Lynx відрізняється насамперед своєю мобільністю. Досягти таких пристойних результатів допомогло використання збройового компонування «булпап», коли магазин розташовується позаду рукояті. Довжина гвинтівки в бойовому положенні 112,5 см, але під час транспортування ствол зброї може зрушуватися назад (всередину прикладу) до упору. У похідному положенні зброя займає всього 93 см і сильно не виділяється серед усього екіпірування.

Автоматика зброї є найбільш надійним і поширеним варіантом, що заснований на використанні дульної енергії ствола під час віддачі для автоматичної перезарядки. Для зменшення ваги всієї конструкції у гвинтівці реалізовано застосування алюмінію і пластику. Так, ствольна коробка зроблена з алюмінію, а магазин і багато деталей обшивки гвинтівки — з пластику. Для встановлення прицільних пристосувань, лазерного цілевказівника, передньої рукоятки і навіть ліхтаря — на гвинтівці встановлені спеціальні рейки Пікатінні. У стандартній конфігурації гвинтівка забезпечується двоногою сошкою з регулятором висоти.

Підготував Сергій Воронков

https://armyinform.com.ua/2021/10/brytanski-speczpidrozdily-ozbroyat-antymaterialnymy-artylerijskymy-garmatamy/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *