Чому турецький безпілотник став причиною безсоння у кремлівському бункері?

Як відомо, Військово-Морські Сили України отримали перший розвідувально-ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 від турецької оборонної компанії Baykar Defence. Про його спроможності, а також чому країна-агресор нервує — читайте в АрміяInform.

У березні цього року Туреччина вперше залучила свої ударні БПЛА  проти морських цілей під час військових навчань Mavi Vatan – 2021. Тоді високоточна ракета MAM-L з лазерним наведенням, випущена з Bayraktar TB2, успішно вразила ціль у східній частині Середземного моря.

Тепер і ВМС України отримали у своє розпорядження сучасні БПЛА турецького виробництва. Росіяни, розуміючи загрозу своїм «мирним» планам, неодноразово намагалися залякати Анкару й не допустити постачання новітньої зброї нам.

Так, у квітні міністр закордонних справ Сергій Лавров на одній із пресконференцій заявив: «Всем ответственным странам, с которыми мы общаемся, настоятельно рекомендуем проанализировать ситуацию, вечные воинствующие заявления киевского режима”. Предостерегаем их от того, чтобы они подпитывали эти милитаристские настроения».

Довідково. Bayraktar TB2 закупили Туреччина, Азербайджан, Україна, Катар. Укладено контракт із Польщею. Україна планує за ліцензією випустити 48 БПЛА.

Чому так? Бо росіяни добре розуміють ефективність турецьких безпілотників. Уперше вони з ними зіткнулися на полі бою у Лівії у 2019-му, коли армія Халіфа Хафтара, якого підтримує та озброює РФ, розпочала наступ на Тріполі. Анкара підтримала лівійський уряд національної згоди, надавши в його розпорядження Bayraktar. Наступ Хафтара зупинили й навіть більше — його армія зазнала нищівної поразки й відкинута від столиці Лівії. Турецькі безпілотники успішно нищили не тільки наземні війська й техніку, а й системи протиповітряної оборони.

Турецькі безпілотники успішно нищили не тільки наземні війська й техніку в Лівії, а й системи протиповітряної оборони.

Особливий удар завданий по репутації «уникального, не имеющего аналогов в мире» ЗРГК «Панцирь-С1». Росіяни, щоб виправдати втрати, нічого іншого не вигадали, як заявити, що за кордон продали спрощений «удешевленный» варіант «Панцирь-С1».

Торік під час боїв у Сирії турецька армія зупинила наступ сирійських військ. Армію Асада, яку підтримує російський контингент, не допустили до кордонів з Туреччиною. Як повідомили в Defense Express, значну роль у боях зіграли саме Bayraktar, на рахунку яких 23 танки, 16 БМП, артилерія й інша техніка противника. А у жовтні-листопаді Збройні сили Азербайджану в боях за Нагірний Карабах активно використовували турецькі ударні безпілотники й здобули у війні перемогу. Системи ППО російського виробництва виявились абсолютно безсилими проти сучасної турецької зброї.

Широке застосування Bayraktar дало можливість азербайджанській армії нівелювати тактичну зверхність противника, який займав добре укріплену оборону на висотах, що домінували над полем бою. Опорні пункти противника, бронетехніка, транспорт, пускові установки балістичних ракет знищували як удень, так і вночі. За підтвердженими фото- й відеоматеріалами ТВ2 у взаємодії з ізраїльськими дронами — «камікадзе» IAI Harop знищили 56 танків Т-72, 23 бронеавтомобілі, 29 артилерійських гармат, 41 РСЗВ, 13 комплексів ППО, шість радарних установок, 80 вантажівок.

Тож висока якість і бойові спроможності Bayraktar TB2, підтверджені в реальних військових операціях, з прийняттям на озброєння ВМС України значно підвищують боєздатність флоту.

Системи протиповітряної оборони російського виробництва виявились абсолютно безсилими проти сучасної зброї турецького виробництва.

https://armyinform.com.ua/2021/07/chomu-tureczkyj-bezpilotnyk-stav-prychynoyu-bezsonnya-u-kremlivskomu-bunkeri/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *