Держбюджет-2022: середня зарплата по Україні 15,5 тис. грн, лікаря – понад 22,5 тис. грн

Уряд затвердить проєкт державного бюджету на 2022 рік на засіданні 15 вересня та одразу передасть його до парламенту. Про це на пресконференції 14 вересня повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, інформує Урядовий портал.

Очільник уряду також додав, що, як і минулого року, бюджет буде збалансованим та справедливим.

«Одна з важливих новацій бюджету, яка ґрунтується на указі Президента України, — це встановлення мінімальної зарплати лікарів на рівні 20 тисяч гривень, а мінімальної зарплати середнього медперсоналу — на рівні 13,5 тисячі гривень. Відповідно, середня зарплата лікаря наступного року перевищить 22,5 тисячі гривень. Загалом середньомісячна зарплата в Україні наступного року складе майже 15,5 тисячі гривень», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр додав, що видатки бюджету зростуть на більш ніж 100 млрд грн. Дефіцит бюджету знижується з 5,5% цього року до 3,5% наступного року.

«Стратегія уряду полягає в зменшенні дефіциту та державного боргу, а також його переформатування з акцентом на внутрішні, а не зовнішні запозичення», — підкреслив Денис Шмигаль.

Також із 1 січня 2022 року до 2 тисяч гривень зросте мінімальна стипендія для студентів закладів вищої освіти та в 2,5 раза зростуть стипендії для студентів закладів професійно-технічної освіти.

https://armyinform.com.ua/2021/09/derzhbyudzhet-2022-serednya-zarplata-po-ukrayini-155-tys-grn-likarya-ponad-225-tys-grn/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *