Для Швеції готують перший літак ДРЛВ GlobalEye, такий же хоче купити і Франція

Прочитаєте за: 2 хв. 4 Лютого 2024, 9:29

Літак Bombardier Global 6000 із системою GlobalEye (AEW&C). Фото: Saab

Знаний виробник автомобілів та винищувачів Gripen компанія Saab розпочала роботи з переобладнання для військ Королівства Швеція першого лайнера Global 6000 у літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління ДРЛВ.

У шведській компанії розповіли, що базовий планер вони отримали від канадської компанії Bombardier, повідомляє АрміяInform.

При цьому в Saab не поспішали оприлюднювати дану інформацію і оголосили про неї лише приблизно через шість місяців після того, як вони отримали літак в липні 2023 року.

У червні 2022 року уряд Швеції уклав із Saab контракт на постачання двох літаків GlobalEye з можливістю постачання ще двох. У рамках замовлення на суму 7,3 мільярда шведських крон (712 мільйонів доларів США на той момент) ці два літаки замінять дві застарілі платформи Saab 340 Erieye.

Підготовка літака Bombardier Global 6000 до переобладнання пристроями системи GlobalEye (AEW&C). Фото: Saab

Разом із тим, у шведській компанії розповіли про те, що Saab та Міністерство оборони Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) підписали контракт, і фірма отримала замовлення на експлуатаційну підтримку системи GlobalEye (AEW&C). Вартість замовлення складає близько 190 мільйонів доларів США із трирічним періодом дії контракту до 2026 року.

Тим часом, про можливе придбання шведської системи раннього попередження GlobalEye, яка замінить AWACS E-3F Sentry, заявили у Франції, повідомляє портал Meta-defense.

Літак дальнього радіолокаційного виявлення GlobalEye проєктується на базі цивільної версії бізнес-джетів Bombardier Global 6000/6500.

Довідково: GlobalEye — це передове багатодоменне рішення AEW&C з набором активних та пасивних датчиків, які забезпечують виявлення та ідентифікацію об’єктів на великій відстані у повітрі, на морі та на суші.

Надаючи інформацію в режимі реального часу підрозділам ВПС, армії та флоту, GlobalEye забезпечує підвищену ситуаційну поінформованість щодо прилеглих територій та раннє виявлення ворожих загроз.

[embedded content]

Літак ДРЛВ GlobalEye. Відео: Saab

https://armyinform.com.ua/2024/02/04/dlya-shvecziyi-gotuyut-pershyj-litak-drlv-globaleye-jogo-vzhe-hoche-kupyty-i-francziya/