Дмитро Кулеба закликав ЄС зробити три кроки для збільшення постачання артснарядів до України

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Лютого 2024, 16:24

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив на трьох термінових кроках, які Україна очікує від ЄС для збільшення обсягів постачань артилерійських снарядів до України для потреб фронту та наших солдатів.

Про це він заявив під час переговорів у Києві із Високим представником ЄС із зовнішньої політики та політики безпеки Жозепом Боррелем.

Зокрема, Україна закликає уряди країн ЄС підписувати довгострокові контракти з оборонними компаніями, щоб сприяти нарощуванню виробничих потужностей.

«Довгострокові контракти — це впевненість компаній та інвестиції грошей в виробництво. Це суттєво пришвидшить постачання снарядів до України. Європейське оборонне агентство підписує відповідні контракти і формує правову рамку. Україна розраховує на їхню швидку роботу», — йдеться у повідомленні.

По-друге, необхідно усунути всі регуляторні барʼєри для взаємодії оборонних компаній та індустрій Європи між собою, а також європейських та українських компаній між собою, аби не було жодних адміністративних чи правових перешкод для нарощування виробництва.

По-третє, потрібно стимулювати переговори європейських компаній та урядів із третіми країнами, щоб реструктурувати та переорієнтувати наявні контракти щодо постачання снарядів з цих країн до України, а також нарощувати імпорт боєприпасів з третіх країн до Європи.

«Якщо діяти комплексно за всіма трьома напрямами, то збільшення кількості артилерійських снарядів на фронті стане відчутним. Все це в зоні досяжності. На зустрічах високого представника в Києві, зі мною, в Уряді, з Президентом України, тема нарощування постачання снарядів є однією з ключових», — зазначив міністр.

Як повідомляла АрміяInform, Жозеп Боррель відвідав українське виробництво дронів і заяив, що Україна має потенціал стати технологічним центром.

https://armyinform.com.ua/2024/02/07/dmytro-kuleba-zaklykav-yes-zrobyty-try-kroky-dlya-zbilshennya-postachannya-artsnaryadiv-do-ukrayiny/