До тимчасово переміщених осіб із України естонський Уряд застосовує принцип рівного ставлення

Про це повідомляє Верховна Рада України:

«Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк:

Плідна робоча зустріч з Прем’єр-міністеркою Естонії Каєю Каллас. Подякувала Уряду Естонії за підтримку українців, які змушені були прибути до країни, щоб врятуватися від звірств російських окупантів. Це понад 35000 осіб. З них 44 % — це діти.

Почула запевнення, що естонський Уряд застосовує до наших тимчасово переміщених осіб принцип рівного ставлення. Українці можуть розраховувати на всю ту допомогу та послуги, які надаються державою для громадян Естонії.

Зі свого боку, наголосила, що Україна, як би важко не було, продовжує виконувати свої соціальні зобов’язання перед своїми громадянами за кордоном: виплачуються пенсії та соціальна допомога, допомога на дітей.

Ми предметно обговорили підготовку шкільної системи Естонії до нового навчального року. Про необхідність українських родин з дітьми активніше реєструватися, щоб естонський уряд міг розуміти скільки потрібно створити місць та можливостей в естонських школах для навчання та адаптації наших дітей.

Також ми торкнулися питання продовольчої безпеки. У Естонії занепокоєні, що блокування російськими окупантами експорту українського зерна може призвести до проблем з нестачею продовольства в усьому світі. У зв’язку з цим, звернулася до Каї Каллас з проханням сприяти у налагодженні альтернативних шляхів експорту українського зерна.

Також попросила Прем’єр-міністерку Естонії розглянути можливість допомогти Україні з поставками палива, що є критично важливим для наших аграріїв та громадян.
Ми також розраховуємо на допомогу Уряду Естонії в адвокації надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС».

https://armyinform.com.ua/2022/05/12/do-tymchasovo-peremishhenyh-osib-iz-ukrayiny-estonskyj-uryad-zastosovuye-prynczyp-rivnogo-stavlennya/