Дванадцять років отримав колаборант з Харківщини

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Березня 2024, 16:37

Покарання отримав житель Ізюма, який після захоплення міста росіянами добровільно вступив до окупаційної «філії мвс рф».

Про це повідомила 26 березня Служба безпеки України.

За даними відомства, спочатку чоловіка призначили «дільничим», а згодом «інспектором дорожньо-патрульної служби» російської псевдоустанови.

Після зарахування до окупаційного органу колаборанту видали формений одяг російського зразка, зброю та «посвідчення», з яким він безперешкодно переміщувався у захопленому на той час райцентрі.

Перебуваючи на «посадах», колаборант допомагав загарбникам фабрикувати «справи» проти учасників руху опору в регіоні.

Для цього він «здавав» російським окупантам адреси проживання українських патріотів, які залишились у місті і чинили спротив кремлівському режиму.

Також зловмисник об’їжджав територію громади та слідкував за дотриманням «заборони» від місцевої окупаційної адміністрації рф щодо проведення масових зібрань.

Під час таких «рейдів» рашисти прямо посеред вулиці ув’язнювали учасників проукраїнських акцій та відвозили їх до російських катівень.

Після звільнення Ізюма колаборант намагався «залягти на дно», щоб уникнути покарання.

Однак йому це не вдалося. Співробітники СБУ викрили злочинні дії фігуранта і затримали його у ході стабілізаційних заходів.

Під час обшуків у помешканні затриманого вилучено «посвідчення мвс рф» та інші докази незаконної діяльності.

З урахуванням співпраці зі слідством суд визнав зловмисника винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність) та призначив йому 12 років тюрми з конфіскацією майна.

Як повідомляла АрміяInform, затримано двох зрадників, які охороняли російські катівні під час окупації Херсонщини.

https://armyinform.com.ua/2024/03/26/dvanadczyat-rokiv-otrymav-kolaborant-z-harkivshhyny/