Ефективний у нічних операціях: для Сил оборони створили дрон Shoolika

Прочитаєте за: < 1 хв. 5 Лютого 2024, 17:34

Дрон Shoolika mk6

Розробники зі SkyLab UA створили стратегічний ударний дрон Shoolika mk6, що особливо ефективний у нічних операціях — у нього топові нічні візуальні системи.

Про це повідомив Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Дальність дії дрону — до 10 км, він може нести навантаження до 6 кг, має високоточну систему керування, а ще Shoolika mk6 стійкий до впливу РЕБ.

«Сили оборони вже випробували Shoolika mk6 і дали свій фідбек: дрон важливий для тактичних операцій, особливо в нічний час», — повідомив Михайло Федоров.

За словами міністра, безпілотник уже отримав допуск до експлуатації та перебуває в процесі отримання кодифікації НАТО. У планах — покращити систему штучного інтелекту для автономних місій і камер, щоб краще шукати цілі та змінювати курс для коригування ударів з повітря.

«Технології для перемоги створюють з Brave1. Кластер підтримує розробників на всіх етапах — від випробувань і подання заявки на грант до кодифікації за стандартами НАТО. Маєте ідею, як посилити Сили оборони? Подавайтеся на Brave1», — закликає міністр цифрової трансформації.

Як повідомляла АрміяInform, Держава закуповуватиме дрони через систему Prozorro — Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову.

https://armyinform.com.ua/2024/02/05/efektyvnyj-u-nichnyh-operacziyah-dlya-syl-oborony-stvoryly-dron-shoolika/