Експерти: росія застосувала для удару по Києву нову протикорабельну ракету «Циркон»

Прочитаєте за: 2 хв. 12 Лютого 2024, 19:07

Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз дійшли висновку, що російська ракета 3М22 «Циркон» використовувалася під час атаки по Києву 7 лютого 2024 року.

Про це повідомив у телеграм-каналі директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

За його даними, експерти інституту вивчили маркування на частинах та уламках, провели ідентифікація вузлів і деталей ракет.

Олександр Рувін звернув увагу на те, що ракета спрямовувалась ворогом у зону, де немає військових об’єктів, через що постраждали цивільна інфраструктура та мирні люди.

3М22 Циркон — протикорабельна гіперзвукова крилата ракета прийнята на озброєння росією у січні 2023 року. Ворог заявляв про наступні характеристики: дальність — 600-1500 км, швидкість до 8-9 Мах, маса бойової частини близько 300-400 кг, довжина 8-10 м.

Експерти зазначили, що мікроелектроніка в уламках ракети збереглась погано та практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження.

Значна фрагментація ракети ускладнює ідентифікацію, однак українські експерти стверджують, що зброя не відповідає заявленим ворогом тактико-технічним характеристикам.

Маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів — 2023-2024 роки. Це означає, що ракета була зібрана нещодавно.

Висновнки експертів також опублікувала Київська міська військова адміністрація.

Як повідомляла АрміяInform, внаслідок обстрілу рф 7 лютого у Києві загинули 4 людини і 38 були поранені. Під час масованої атаки по Україні сили ППО тоді знищили 44 із 64 повітряних цілей.

https://armyinform.com.ua/2024/02/12/eksperty-rosiya-zastosuvala-dlya-udaru-po-kyyevu-novu-protykorabelnu-raketu-czyrkon/