Естонія знає, де закупити для України снарядів на кілька мільярдів євро – міністр оборони Ханно Певкур

Прочитаєте за: 2 хв. 7 Квітня 2024, 12:22

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що його країна має можливість придбати для української армії снарядів і ракет на суму «близько двох-трьох мільярдів євро, якщо кошти нададуть союзники».

Про це очільник оборонного відомства балтійської держави заявив в інтерв’ю талліннському виданню Postimees, повідомляє АрміяInform.

Ханно Певкур не уточнив, про закупівлю яких саме снарядів йдеться, однак, за оцінками Postimees, мається на увазі мільйон снарядів для РСЗВ «Град».

За словами глави оборонного відомства, в Естонії є можливість швидко закупити велику кількість боєприпасів, переважно у неєвропейських країн, для України та доставити їх за два місяці. Водночас естонський міністр не назвав конкретних продавців боєприпасів.

За словами Ханно Певкура, є чотири основні сфери у питанні допомоги Україні: боєприпаси, протиповітряна оборона, бронетехніка та радіоелектронна боротьба. Що стосується боєприпасів, то, сказав він, фінансування зараз викликає більше занепокоєння, аніж наявність снарядів.

«Було сказано, що не вистачає боєприпасів, чеська ініціатива на придбання 800 тисяч снарядів свідчить про те, що боєприпаси дійсно є», — зазначив міністр.

За його словами, в Естонії також є широкий вибір країн, де є змога закупити снаряди для України.

«Якщо ми об’єднаємо мільйон снарядів від ЄС, чеську ініціативу, наші закупівельні можливості, а також британські варіанти, то, смію припустити, цьогоріч для України можна буде відправити від 2 до 2,5 млн снарядів», — додав Ханно Певкур.

Як повідомляла АрміяInform, Чехія знайшла 500 тисяч одиниць артилерійських боєприпасів натівських калібрів та ще 300 тисяч одиниць радянських калібрів. Боєприпаси перебувають поза Євросоюзом і могли бути куплені, для чого Чехія почала збір коштів.

Наразі до чеської ініціативи вже приєдналося півтора десятка країн, зокрема Німеччина, Франція, Нідерланди, Канада та інші.

https://armyinform.com.ua/2024/04/07/estoniya-znaye-de-zakupyty-dlya-ukrayiny-snaryadiv-na-kilka-mlrd-yevro-ministr-oborony-hanno-pevkur/