Естонський депутат перший з європарламентарів відвідав звільнені міста Харківщини

В одному з міст Харківщини відбулась зустріч Командувача УВ «Харків» полковника Олександра Сергєєва, Начальника Харківського гарнізону бригадного генерала Сергія Мельника та заступник голови Харківської ОВА Романа Семенухи, заступника голови Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом Марії Мезенцевої із членом парламенту та екс-міністром оборони Естонії Урмасом Рейнсалу. Метою його візиту у Харків та міста Харківської області є надання як гуманітарної допомоги так і поставки тяжкої зброї (БПЛА, САУ, танки та інша) нашим харківським захисникам. Повідомляє пресслужба Верховної Ради України.

У зустрічі також взяли участь також народні депутати Олена Хоменко, Вадим Галайчук і Павло Сушко.

Урмас Рейнсталу – депутат Ригстагу (Парламенту) Естонії, доповідач по Україні для проекту підтримки U4U, колишній міністр оборони і зовнішніх справ Естонії, з ним перебував пан Вахур Соосаар – радник посла Естонії в Україні.

«Наш колега зміг пересвідчитися в тому, що українська армія дійсно найкраща. Він поспілкувався з губернатором, прокурором області, військовими, народними депутатами та головою Шевченківського району м.Харкова.

Урмас Рейнсталу висловив переконання: «Більше зброї для України, яка може переломити хід цієї війни! Ми як партнери зробили недостатньо і зараз повинні передати вам все озброєння, що ми наразі маємо, адже наше спільне майбутнє вирішується в Україні!», – зазначила Марія Мезенцева.

«Також окремою важливою темою було обговорення щодо військових злочинів. 1046 кримінальних справ зареєстровано в Харківській області. По гучним справам вже готуються матеріали для передачі в суд.

Міжнародний трибунал треба запускати, працюватимемо для цього.

Як завжди, наголосили на важливості продовження гуманітарної та медичної допомоги нашому регіону», – наголосила Марія Мезенцева.

https://armyinform.com.ua/2022/05/10/estonskyj-deputat-pershyj-z-yevroparlamentariv-vidvidav-zvilneni-mista-harkivshhyny/