Естонський флот озброїться протикорабельними ракетами ізраїльської розробки

Сили оборони Естонії отримають на озброєння берегові протикорабельні комплекси з ракетою Blue Spear («Блакитний спис»). Як повідомляє Naval News, відповідний контракт Естонський центр інвестицій в оборону (ECDI) підписав з місцевою компанією Proteus Advanced Systems Pte., Спільним підприємством Israel Aerospace Industries (IAI) і ST Engineering Land Systems.

‒ Ця система озброєння суттєво покращить нашу берегову оборону і дає чіткий сигнал про те, що ми робимо свій внесок у регіональні та колективні зусилля з оборони, ‒ зазначив глава військового відомства Естонії Юрі Луйк. ‒ Я дуже радий, що в Естонії є оборонна промисловість, здатна брати участь у таких високотехнологічних проєктах.

Зі свого боку командувач ВМС Естонії капітан I рангу Юрі Саска додав, що «Блакитний спис» стане наріжним каменем морської оборони республіки на десятиліття вперед.

 ‒ Ми пишаємося тим, що нас обрали для оснащення Сил оборони Естонії цими передовими ракетами. Ми дуже цінуємо таку можливість і сподіваємося на поглиблення нашої співпраці з військовими, ‒ підкреслив генеральний директор Proteus Advanced Systems Рон Тріфус. – Це вже перевірена в експлуатації система, заснована на багаторічному досвіді IAI в розробці та виробництві ракет сімейства «Габріель».

Система «Блакитний спис» ‒ це сучасна високоточна зброя, яке може діяти в будь-яких погодних умовах, вдень і вночі. Установка дозволяє наносити удари за межами прямої видимості по мобільних і стаціонарних цілях на морі. Максимальна дальність ураження ‒ 290 км.

Боєголовка «Блакитного списа» оснащена активною радіолокаційною системою самонаведення. Інерційна навігаційна система несприйнятлива до збоїв GPS і забезпечує максимальну точність виявлення цілі.

https://armyinform.com.ua/2021/10/estonskyj-flot-ozbroyitsya-protykorabelnymy-raketamy-izrayilskoyi-rozrobky/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *