Гарячий лютий: українська ППО за місяць збила російських літаків на мільярд доларів

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Лютого 2024, 9:51

Сили оборони протягом лютого 2024 року знищили одинадцять російських літаків та один вертоліт.

АрміяInform наводить хронологію успішної роботи української системи протиповітряної оборони.

Першою здобиччю наших бійців 7 лютого став вертоліт Ка-52 «Алігатор». Його знищили з ПЗРК бійці одного з механізованих підрозділів ОСУВ «Таврія» на Авдіївському напрямку.

Найбільшим врожайним на збиті повітряні цілі стало 17 лютого — підрозділи Повітряних Сил збили відразу три літаки на Східному напрямку: два винищувачі-бомбардувальники Су-34 та один винищувач Су-35.

Протягом кількох днів ці літаки закидали керованими авіабомбами позиції українських захисників, зокрема Авдіївський плацдарм та інші напрямки.

Наступного дня, 18 лютого, був збитий ще один Су-34. За день до цього літак скинув декілька керованих авіаційних бомб на позиції українських оборонців.

19 лютого українські захисники прицільно влучили в Су-34 та Су-35С на Східному напрямку. А 21 лютого ще один Су-34 приєднався до рубрики «Вечного полета, братья».

За словами начальника ГУР генерал-лейтенанта Кирила Буданова, у разі втрати ще одного такого літака росіяни не зможуть цілодобово вести радіолокаційну розвідку в повітрі.

27 лютого Повітряні Сили збили ще два Су-34 на Східному напрямку. І в останній день зими стало відомо про черговий збитий російський літак.

Безповоротні, рідкісні і болючі. Найдорожчі зразки ОВТ, які росія втратила під час війни з Україною

Безповоротні, рідкісні і болючі. Найдорожчі зразки ОВТ, які росія втратила під час війни з Україною

23 лютого росія втратила дуже рідкісний і цінний літак далекого радіолокаційного виявлення А-50, яких, за даними ГУР МО, у ворога залишилося всього шість одиниць. Вартість такого літака близько $350 млн.

Так, у результаті успішної роботи української ППО ворог протягом лютого втратив вісім літаків Су-34, два літаки Су-35, літак А-50 і вертоліт Ка-52.

Вартість втрачених повітряних машин загалом становить близько мільярда доларів: Ка-52 — $16 млн, Су-34 — $50 млн за одиницю, Су-35 — $100 млн за одиницю, А-50 — приблизно $350 млн.

https://armyinform.com.ua/2024/02/29/garyachyj-lyutyj-ukrayinska-ppo-za-misyacz-zbyla-rosijskyh-litakiv-na-milyard-dolariv/