Глава держави вніс зміни до порядку проходження військової служби у ЗС України іноземцями та особами без громадянства

Указ Президента України №545/2022 передбачає зміни до Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства, затвердженого Указом Президента України від 10 червня 2016 року № 248/2016 (зі зміною, внесеною Указом від 3 вересня 2020 року № 372/2020).

Зокрема, під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їхнім бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі.

Також є зміни, які стосуються дострокового присвоєння чергового військового звання.

«Чергове військове звання може бути присвоєно достроково в порядку заохочення один раз за весь строк військової служби не раніше закінчення половини встановленого строку вислуги в попередньому військовому званні та за умови проходження військової служби на посаді, за якою військове звання відповідає черговому військовому званню або є вищим.

Чергове військове звання може бути присвоєно посмертно військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, незалежно від займаних посад та строку вислуги у військовому званні», – йдеться в Указі Президента України.

Зазначається, що для осіб рядового складу, які проходять військову службу, строк вислуги у військовому званні рядового складу не встановлюється.

Водночас, для осіб сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу, установлюються такі строки вислуги у військовому званні:

  • молодшого сержанта (старшини 2 статті) – 1 рік замість 6 місяців;
  • сержанта (старшини 1 статті) – 2 роки замість 1 року;
  • старшого сержанта, головного сержанта, штаб-сержанта, майстер-сержанта, старшого майстер-сержанта (головного старшини, головного корабельного старшини, штаб-старшини, майстер-старшини, старшого майстер-старшини) – 1 рік.

Строк вислуги у військовому званні головного майстер-сержанта (головного майстер-старшини) не встановлюється.

Також в Указі зазначаються терміни щорічних відпусток, порядок відкликання військовослужбовців із щорічних основних відпусток та звільнення військовослужбовців з військової служби.

Підготувала Анна Гудзь

https://armyinform.com.ua/2022/08/01/glava-derzhavy-vnis-zminy-do-poryadku-prohodzhennya-vijskovoyi-sluzhby-u-zs-ukrayiny-inozemczyamy-ta-osobamy-bez-gromadyanstva/