Глава Міноборони Литви: Безперервність підтримки України є нашою стратегічною метою

Прочитаєте за: < 1 хв. 27 Березня 2024, 21:14

Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас повідомив деталі телеконференції з Міністром оборони України Рустемом Умєровим.

Про це йдеться у повідомленні на сайті литовського оборонного відомства.

«Безперервність підтримки України є нашою стратегічною метою. Саме тому сьогодні ми обговорили з міністром Рустемом Умєровим питання військової підтримки України, чого вони зараз найбільше потребують, де і як ми можемо їм терміново допомогти», — сказав Лаурінас Кащюнас.

За його словами, обговорювалося питання нестачі боєприпасів і необхідність заохочення військової промисловості до більшої активності та приєднання до багатосторонніх ініціатив у виробництві, закупівлі або збільшенні обсягів виробництва озброєнь і боєприпасів.

Разом з начальниками генеральних штабів міністри також обговорили зусилля Литви, спрямовані на розвиток виробництва безпілотників.

Міністр нагадав, що у відповідь на прохання України Литва на початку березня доставила 155-мм боєприпаси, а також вирішила виділити 35 млн євро на багатосторонню ініціативу, започатковану Чеською Республікою, щодо закупівлі боєприпасів та їх передачі Україні.

Військова допомога, надана Україні в рамках системи національної оборони, включає широкий спектр озброєнь, боєприпасів, безпілотних літальних апаратів, підготовку військ, ремонт важкої техніки та всю іншу допомогу, що надається відповідно до потреб, висловлених Україною.

Литва також вже розробила довгостроковий план підтримки України з пакетом військової допомоги Україні на суму 200 млн євро для нових закупівель на період 2024-2026 років.

З початку війни Литва надала Україні допомогу на суму близько 605 мільйонів євро.

https://armyinform.com.ua/2024/03/27/glava-minoborony-lytvy-bezperervnist-pidtrymky-ukrayiny-ye-nashoyu-strategichnoyu-metoyu/