Головнокомандувач ЗС України розповів, скільки російських військ поблизу України

Про це сьогодні, 10 вересня, у Києві під час брифінгу для представників Київської асоціації військових аташе та засобів масової інформації повідомив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

— Незважаючи на значні проблеми в економіці, внаслідок дії міжнародних санкцій та пандемії коронавірусу, Росія продовжує нарощувати воєнний потенціал, насамперед, у європейській частині країни. Російська Федерація демонструє готовність відстоювати свої геополітичні інтереси з використанням воєнної сили, — сказав генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Азово-Чорноморський і Середземноморський регіони, Балкани Росія перетворює в зони геополітичного протистояння з провідними державами світу.

Як повідомив Головнокомандувач ЗС України, протягом останніх років спостерігається збільшення масштабів залучення сил і засобів ЗС РФ, а також просторові показники, під час проведення заходів оперативної та бойової підготовки, зокрема поблизу державного кордону України.

Прагнення Росії домінувати в зонах традиційних інтересів та її агресивні дії проти України спрямовані на руйнування системи міжнародної та європейської безпеки, — зауважив генерал-лейтенант Валерій Залужний.

За його словами, поблизу державного кордону України та тимчасово окупованих територіях України в АР Крим та м. Севастополі розгорнуто 46 батальйонних тактичних груп, 12 тактичних груп, 2 ракетні бригади, 4 загони спеціального призначення, а також група катерів і група вертольотів. Загальна чисельність угруповання на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей (1-й та 2-й армійські корпуси, підрозділи збройних сил РФ) становить понад 37 тис. осіб.

Головнокомандувач ЗС України також акцентував увагу присутніх на спільному стратегічному навчанні збройних сил Республіки Білорусь та Російської Федерації «Запад-2021».

— Основним заходом підготовки військ Російської Федерації в цьому році стане спільне стратегічне навчання зі збройними силами Республіки Білорусь «Запад-2021», під час якого відпрацьовуватимуться питання застосування регіонального угруповання військ двох держав, — повідомив Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Валерій Залужний.

Натомість СКШН «Об’єднані зусилля — 2021», що проводить Україна спільно із державами-партнерами, за словами генерал-лейтенанта Валерія Залужного, це відповідь на «Запад-2021» і вагомий чинник стримування агресора.

— Україна разом із партнерами здатна підвищити ціну можливої інтервенції для агресора до неприйнятної, — такої, що перевищить потенційні переваги внаслідок вторгнення, — підкреслив Головнокомандувач ЗС України.

Фото Руслана Тарасова

https://armyinform.com.ua/2021/09/golovnokomanduvach-zs-ukrayiny-rozpoviv-skilky-rosijskyh-vijsk-poblyzu-ukrayiny/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *