Харківські кадетки вперше в історії закладу виконали бойові стрільби

На Харківщині завершилися навчально-польові збори з вихованцями двох рот 10-х класів Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус». 104 хлопці та 26 дівчат провели 12 днів на полігонах, тактичних полях чи стрільбищах, відшліфовуючи армійські навички як рядові піхотинці.

Польовий вишкіл вже традиційно відбувався на базі Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України.

— Там, далеко від обласного центру, у лісовій місцині в нас було все необхідне для нормального навчання й проживання,  каже начальник Кадетського корпусу генерал-майор Олексій Середа. — Від підйому до відбою наші кадети жили за розпорядком дня підрозділу ЗСУ. Складні умови мали їх загартувати перед майбутніми труднощами. Адже за рік більшість із них продовжить навчання у військово-навчальних закладах. Ці збори полегшать їх адаптацію до нових умов.

Кадети перейняли досвід у кращих

За словами командира 11-ї роти (10 клас) підполковника Олексія Пихова, у польових умовах із хлопцями працювали 15 діючих військовиків Збройних Сил України, вихователів з числа офіцерів запасу й цивільних педагогів.

— Велику допомогу в навчанні юнаків надали досвідчені викладачі Міжрегіонального центру ДСНС. Серед них були такі, які неодноразово перебували у відрядженні на Сході України. Тому вони на високому рівні провели заняття з мінної безпеки, захисту від зброї масового ураження і надання домедичної допомоги особам із вогнепальним пораненням. До речі, кадети з великим інтересом слухали рятівників і перейняли від них чимало корисного, — пояснив підполковник Олексій Пихов.

Кульмінацією зборів із кадетами стали бойові стрільби з автомата Калашникова, на яких побував кореспондент АрміяInform.

«Чергова зміно! На вогневий рубіж марш!»

На цю команду аж 10 днів чекали всі кадети і кадетки під час навчально-польових зборів. Адже перед тим, як взяти в руки бойову зброю, вони вивчили всі деталі автомата АК-74, склали вправи з неповного його розбирання й доповіли командирам про правила поводження зі зброєю.

— Бойові стрільби стали своєрідною посвятою у справжні воїни, — розказує підполковник Олексій Пихов. — Доти вони навчилися правильному обладнанню окопів, діям в обороні чи наступі тощо. Проте відчути холод автомата і спробувати влучити в ціль зі 100 метрів — для них було чимось омріяним. До речі, майже половина вихованців вчиться в харківській «кадетці» з 7 класу. Отже, за 4 роки вони добре опанували основи військової справи, а ось на стрільбах ще жодного разу не були.

За підготовкою найстарших вихованців стежив генерал-майор Олексій Середа.

— Уперше в історії навчального закладу бойові стрільби виконали наші кадетки. Нарівні з хлопцями вони опановували складну військову справу і на різних практичних заняттях не раз довели, що є потенційними захисниками України. Ми —  старші наставники — охоче ділилися секретами, як поводитися зі зброєю в бою, — розповів генерал-майор Олексій Середа.

Влучити в ціль допомогло золоте правило навчання

Один із найкращих результатів продемонстрував кадет Віталій Пономарьов. Хлопець за дві стрільби в сумі набрав аж 38 балів.

— Під час стрільби я думав про слова генерал-майора Середи, що треба зосередитися лише на послідовності подальших дій і забути про все інше. Це армійське правило колись допомогло йому воювати в Афганістані, і, судячи з результатів,  я теж його добре засвоїв. Знаєте, після обладнання окопів, перебування в розвідці та стрільби якось повірив у власні сили. Також вкотре переконався в тому, що зроблю правильно, якщо за рік вступатиму до Харківського національного університету Повітряних Сил. Знаю, що у видовому виші буде непросто. Проте бойової стрільби чомусь теж боявся, але ж таки впорався і доволі непогано, –  вважає кадет Віталій Пономарьов.

Відмінниця навчання, кадетка 6-ї роти (10 клас) Анастасія Шепеленко  виконала вправу навчальних стрільб і також була поставлена в приклад іншим вихованцям.

— У мене є одне золоте правило навчання: уважно слухати все, що кажуть викладачі чи командири, а потім — все повторювати в голові, уявляючи в руках автомат. Раніше я стріляла в шкільному тирі. Проте бойова стрільба  абсолютно не схожа на мій дитячий досвід. Після першого ж пострілу мене трошки оглушило. Та я була до цього готова і просто продовжила виконувати завдання. Результат був непоганим як для першого разу,  — каже  кадетка Анастасія Шепеленко.

Ніхто не спасував перед полігонними труднощами

За своїх вихованців дуже радіє й командир 6-ї роти майор Аліна Крокун-Баранова, яка тримала кулаки на щастя за дівчат у одностроях.

— Напередодні фінального  етапу зборів я, так би мовити, мужньо витримала сотні запитань від підлеглих на кшталт: «як і що мені робити на стрільбищі?». Всім спокійно розказувала про власні враження після перших стрільб і переводила все на військовий гумор. Кожна з моїх кадеток відповідально поставилася до виконання вправи з вогневої підготовки. Адже ніхто не хотів поступатися хлопцям. У результаті,  всі незалежно від статі набрали приблизно однакові бали та отримали безліч позитивних емоцій, — розповіла майор Аліна Крокун-Баранова.

За словами генерал-майора Олексія Середи, вже зараз із впевненістю можна сказати, що навчально-польові збори посприяли злагодженню колективу двох рот.

— У важких польових умовах хлопці та дівчата перевірили власні сили, зміцнили свій бойових дух та, вважаю, остаточно визначилися з вибором подальшої військової професії. Зауважу, що ніхто не спасував перед полігонними труднощами, всі до останнього дня пробули в полі. Тому ми горді за своїх вихованців, і винагородою за старання для них стануть літні канікули, що незабаром розпочнуться, — підсумував начальник Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус».

https://armyinform.com.ua/2021/06/harkivski-kadetky-vpershe-v-istoriyi-zakladu-vykonaly-bojovi-strilby/