Історичне рішення: Литва визнала геноцидом воєнні злочини рф в Україні

Історичне рішення про визнання Сеймасом геноциду Українського народу — прояв справедливості для всіх українців.

Про це повідомляє преслужба Верховної Ради України.

«Щойно, після мого виступу у Сеймасі Литви, мала особливу честь бути свідком ухвалення історичного рішення про визнання дій рф в Україні геноцидом Українського народу!» — наголосила заступниця Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк після свого виступу у парламенті Литовської Республіки.

Сейм підтримав документ 128 голосами. Рішення прийнято одноголосно! 

Вона також зазначила, що Сеймас Литовської Республіки постановив, що Литва братиме участь у притягненні воєнних злочинців із росії до неминучої відповідальності перед міжнародним трибуналом. «Обстрілюючи та вчиняючи насильство над мирним населенням України, росія вдається до тероризму», — констатується в ухваленому рішенні.

«Щиро дякую Спікерці Сеймасу Вікторії Чміліте-Нільсен, усім авторам резолюції та депутатам, які підтримали це рішення. Це є надзвичайно важливим, сміливим, дружнім та гідним проявом справедливості для всіх українців!» — наголосила Олена Кондратюк та додала, що відповідні рішення є сигналом до рішучих дій кожній європейській країні, щоби ніколи знову в жодній іншій державі Європи не повторилися звірства російської армії.

https://armyinform.com.ua/2022/05/10/istorychne-rishennya-lytva-vyznala-genoczydom-voyenni-zlochyny-rf-v-ukrayini/