Ізраїльська дронобійка: концерн IAI представив рішення для захисту танків від боєголовок, що запускаються БПЛА

Прочитаєте за: 2 хв. 6 Травня 2024, 9:11

. ELI-3312 Huntereye, система виявлення та наведення на ціль, призначена для встановлення як на легкі, так і важкі дистанційні бойові станції. Фото: IAI.

Компанія Israel Aerospace Industries (IAI) представила потенційне рішення для усунення вразливості танків перед боєголовками, що запускають багатороторні безпілотники.

Сили оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) протягом триваючого палестино-ізраїльського конфлікту вдавалися до тимчасового захисту для своїх танків Merkava, відомого як “Коуп Кейдж”, які широко використовуються в Україні. Він, по своїй суті, є металевою сіткою, прикріпленою до верхньої частини танків, що і захищає основні бойові танки IDF Merkava 4.

Ці металеві сітки призначені для перехоплення протитанкових зарядів, що скидаються БПЛА зверху, які при цьому вибухають до того, як вони досягають самого танка. Хоча це тимчасове рішення довело певною мірою свою ефективність, пошук складніших систем захисту триває.

Як заявлено на офіційному сайті виробника, електронний підрозділ концерну IAI, Elta представив  індивідуальне вирішення цієї проблеми: проєкт ELI-3312 Huntereye, повідомляє АрміяInform.

Ця ультрасучасна система належить до сімейства компактних датчиків виявлення цілей, призначених для точної фіксації ворожих об’єктів та подачі попереджувальних сигналів. Вона розроблена для плавної інтеграції як з легкими, так і важкими дистанційними бойовими станціями (RWS), а також з основними бойовими танками (MBT).

ELI-3312 Huntereye, система виявлення та наведення на ціль, призначена для встановлення як на легкі, так і важкі дистанційні бойові станції. Фото: IAI.

Система ELI-3312 Huntereye забезпечує поінформованість щодо ситуації в режимі реального часу. Поєднуючи можливості двох основних датчиків в єдину систему, вона включає радар наземного спостереження для швидкого виявлення та ідентифікації, а також вбудований електрооптичний датчик джерела вогню.

Як повідомили експерти оборонного порталу Army Recognition, цей датчик встановлено на інтегрованому дистанційному бойовому посту (RWS). Примітно, що система відрізняється модульністю, що дозволяє легко адаптуватися до різних бойових постів та знарядь.

Однак подробиці про цей тип систем у відкритому доступі поки що обмежені, оскільки компанія не оприлюднила детальну інформацію про цей новий продукт.

Тим не менш, системи боротьби з безпілотниками стають все більш популярними серед різних армій у всьому світі, і було б не дивно побачити появу таких продуктів на ринку. При цьому ще достеменно невідомо, коли ELI-3312 Huntereye буде широко інтегрована у бронетанкові підрозділи країни-виробника.

[embedded content]

ELI-3312 Huntereye, система виявлення та наведення на ціль, призначена для встановлення як на легкі, так і важкі дистанційні бойові станції. Відео: IAI

https://armyinform.com.ua/2024/05/06/izrayilska-dronobijka-konczern-iai-predstavyv-rishennya-dlya-zahystu-tankiv-vid-boyegolovok-shho-zapuskayutsya-bpla/