Коаліція країн-партнерів допоможе Україні в підготовці 10 батальйонів розмінування

Прочитаєте за: < 1 хв. 6 Лютого 2024, 9:56

Про це кореспонденту АрміяInform повідомили в Головному управлінні протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки Міністерства оборони України.

«Разом із представниками оборонного відомства Литовської Республіки ми започаткували ініціативу з формування міжнародної Коаліції з розмінування деокупованих територій України. До складу Коаліції оголосили готовність увійти понад 20 країн Європи, Північної Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону», — розповіли у відомстві.

І додали, що Коаліція формується з метою залучення допомоги країн-учасниць у підготовці та оснащенні 10 батальйонів розмінування Міністерства оборони України.

У Головному управлінні протимінної діяльності зазначили, що у 2023 році в Україні  підрозділи розмінування МО України застосовували отримані від країн-партнерів  машини механізованого розмінування, як-от: GCS-200, BOZENA-4 та BOZENA-5.

Окрім цього, нашій країні передано спеціальне обладнання для виконання заходів з розмінування, зокрема передали костюми сапера захисні, міношукачі, комплекти БПЛА з пошуковим обладнанням.

У відомстві зазначили, що Головне управління протимінної діяльності також започаткувало проєкт «Гуманітарна підтримка України зі знищення звичайного озброєння (CWDSU)».

Цей проєкт стосується надання матеріально-технічної допомоги для забезпечення підрозділів розмінування та операторів протимінної діяльності. Виконавцем проєкту є компанія Tetra Tech, яка діє від імені Державного департаменту США.

Бенефіціарами проєкту є Міністерство оборони України та Міністерство внутрішніх справ України.

У межах проєкту створено тимчасовий тренувальний  центр в одному із західних регіонів країни, де готують спеціалістів з гуманітарного розмінування.

https://armyinform.com.ua/2024/02/06/koalicziya-krayin-partneriv-dopomozhe-ukrayini-v-pidgotovczi-10-bataljoniv-rozminuvannya/