Курсанти інституту ВМС разом із друзями відновлюють місцеву пам’ятку народної архітектури

З ініціативи колективу Інституту Військово-Морських Сил та за сприяння  громадських організацій і місцевих активістів в Одесі проведено велику Покровську толоку з прибирання території Куяльницького козацького некрополя. Цю пам’ятку народної архітектури також називають кладовищем Сотниківської Січі.

До участі в заході приєдналися ветерани АТО/ООС, курсанти Одеського державного університету внутрішніх справ, члени місцевої організації «Пласту», історики, козаки Чорноморського гайдамацького з’єднання.

— Понад 30 років одесити намагалися зробити все, щоб ця територія стала пам’яткою археології місцевого значення. Цьогоріч цей статус нарешті було отримано. Тут представлено намогильні так звані козацькі хрести. Вони збереглись переважно на півдні України, а саме це кладовище унікальне тим, що воно збереглося в межах території міста Одеса. Після Другої світової війни, з початком розбудови міста, інші такі пам’ятки були знищені, — розповів  керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, історик та учасник бойових дій на сході України Сергій Гуцалюк.

Як він зазначив, завдяки дослідженням місцевих краєзнавців було встановлено, що більшість похованих тут чоловіків — козаки, чумаки, селяни Галичини і Поділля, які переселилися в ці краї — займалися  добуванням ракушняка для будівництва міста наприкінці 18-го й упродовж 19 століття.

— Окрім фізичної праці, захисники України, майбутні офіцери національного флоту дізнались сьогодні чимало про нові факти діяльності українського козацтва, української нації загалом на Одещині, — розповіла кореспонденту АрміяInform офіцер групи військово-цивільного співробітництва штабу Команування ВМС ЗС України капітан 3 рангу Олена Скомороха. — Курсанти самі зголосилися взяти участь у цій акції у вільний від занять день. Тут ми вперше, проте майбутні флотські офіцери регулярно долучаються до гуманітарних проєктів, що відбуваються в Одесі.

Учасники акції прибрали територію, утім, власне комплекси могил не зачіпали, адже для цього потрібен досвід реставраторів чи консерваторів історичних пам’яток. Це допоможе в майбутньому здобути об’єкту статус національної історичної пам’ятки.

https://armyinform.com.ua/2021/10/kursanty-instytutu-vms-razom-iz-druzyamy-vidnovlyuyut-misczevu-pamyatku-narodnoyi-arhitektury/