Латвія підтримала визнання РФ спонсором тероризму

Комісія Сейму Латвії із закордонних справ схвалила проєкт резолюції щодо визнання насильницьких дій рф проти України та її мешканців тероризмом, а саму росію державою, яка спонсорує тероризм. Члени Комісії закликають країни Євросоюзу негайно призупинити видачу туристичних і в’їзних віз громадянам росії, а також і білорусі. Про це повідомляє телерадіокомпанія LSM.

Комісія Сейму Латвії із закордонних справ нагадала про насильство росіян у Сирії, а також збитий літак над Донбасом у 2014 році.

У заяві комісії, яке було прийнято сказано, що з моменту повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну 12 мільйонів українців були змушені залишити свої домівки, а понад п’ять мільйонів були змушені залишити свою країну. За цей час низка правозахисних груп та міжнародних моніторингових місій повідомили про звірства, вчинені російськими силами проти мирного населення України, включаючи тортури, ґвалтування, вбивства та масові утримання мирних громадян у так званих фільтраційних центрах, а також масові депортації, йдеться у заяві.

«Росія цілеспрямовано нападає на громадянське населення України, використовуючи страждання та залякування як інструмент для спроб деморалізувати народ та Збройні сили України, паралізувати дієздатність української держави, для спроб окупувати Україну»

Комісія додатково заявила, що Росія використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ і українську армію.

Тому депутати визнали насильство Росії проти мирного населення, яке здійснюється для досягнення політичних цілей, тероризмом, а Росію державою, що підтримує тероризм, і закликали інші країни-однодумці висловити таку думку.

За словами голови Комісії Сейму із закордонних справ Ріхардса Колса, рф прямо і опосередковано протягом багатьох років підтримувала та фінансувала терористичні режими та організації. Як приклад названо постачання зброї та силову допомогу режиму Асада в Сирії, отруєння родини Скрипалів у Великій Британії, збитий літак рейсу МН-17.

Водночас члени комісії нагадують про атаку окупантів на морський порт Одеси після підписання угоди з Туреччиною та ООН про відновлення експорту заблокованого українського зерна.

На думку представників влади Латвії, РФ навмисно продовжує поглиблювати глобальну продовольчу кризу, яка може спричинити голод та страждання у всьому світі.

Голова комісії Ріхард Колс повідомив, що комісія попросить Сейм ухвалити резолюцію на найближчому – позачерговому засіданні 11 серпня.

Нагадаємо, що резолюцію про визнання рф спонсоркою терроризму днями підтримав Сенат США.  У ній сенатори окреслили у першій частині підстави цього рішення, які вказують на дії Російської Федерації, які можуть бути кваліфіковані як спонсорство тероризму не лише в Україні, а й в Чечні, Сирії, Грузії, в середині країни та навколо світу.

Нагадаємо, що у квітні 2022 року сейм Латвії схвалив закон про позбавлення громадянства країни людей, зокрема росіян, які підтримують «дії, що загрожують територіальній цілісності інших демократичних країн» – , тобто війну РФ проти України

17 липня у 53 містах світу відбулись акції протесту #terroRussia та #russiaIsATerrorisState, учасники якої вимагають визнати РФ державою-терористом. Акції приурочили до роковин катастрофи авіарейсу MH17, збитого у небі над окупованим Донбасом 17 липня 2014 року.

14 липня президент України Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів офіційно визнати Росію державою-терористом та створити Спеціальний трибунал щодо російської агресії проти України.

https://armyinform.com.ua/2022/08/03/latviya-pidtrymala-vyznannya-rf-sponsorom-teroryzmu/