«Летючий шпиталь» евакуював на лікування до Німеччини 30 тяжкопоранених українців

З Харківщини вдалося евакуювати 30 поранених українців за сприяння спеціального медичного авіарейсу Luftwaffe Збройних сил Німеччини.

Про це повідомили на сайті міністерства охорони здоров’я.

«У рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Європейської Комісії вдалося забезпечити медичну евакуацію ще 30 пацієнтів із Харківщини та східних регіонів України. Це люди, які постраждали від військової агресії росії: дорослі та діти зі складними мінно-вибуховими пораненнями; із захворюваннями, які наразі лікувати в Україні неможливо або які потребують спеціалізованого лікування», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ розповіли, що спочатку пацієнтів евакуаційним потягом доставили до Львівщини, аби стабілізувати їхній стан, а далі транспортували на спеціалізоване лікування за маршрутом Львів – Жешув – Кельн. Для цього на певному етапі був залучений «летючий шпиталь» – спеціальний медичний авіарейс Luftwaffe Збройних сил Німеччини.

За даними міністерства, на борту «летючого шпиталю» є 38 ліжок для пацієнтів. Крім того, борт обладнано шістьма модулями інтенсивної терапії, які включають системи штучної вентиляції легень, контролю функцій кровообігу й проведення інфузій, портативного ультразвукового апарату. Під час польоту пацієнтів доглядають 25 лікарів та медичних сестер.

Це стало можливим завдяки співпраці з Європейською Комісією. МОЗ має змогу через систему екстреного реагування Євросоюзу оперативно шукати профільну спеціалізовану клініку в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців.

https://armyinform.com.ua/2022/05/07/letyuchyj-shpytal-evakuyuvav-na-likuvannya-do-nimechchyny-30-tyazhkoporanenyh-ukrayincziv/